Šis modelis, pirmasis iš serijos „OpenAI o1“, ketvirtadienį buvo išleistas kaip išankstinė versija, o bendrovė teigia, kad tikisi nuolatinių atnaujinimų ir patobulinimų. Jis palaipsniui taps prieinamas daugumai „ChatGPT“ naudotojų, rašo CNN.

„Šiuos modelius išmokėme daugiau laiko praleisti galvojant apie problemas prieš atsakant, panašiai kaip tai darytų žmogus“, – savo svetainėje teigė „ChatGPT“ kūrėja. „Per mokymus jie išmoksta tobulinti savo mąstymo procesą, išbandyti įvairias strategijas ir atpažinti savo klaidas.“

Kaip naujųjų modelių galios pavyzdžius „OpenAI“ nurodė, kad juos gali naudoti sveikatos priežiūros tyrėjai ląstelių sekos duomenims anotuoti, o fizikai – „sudėtingoms matematinėms formulėms, reikalingoms kvantinei optikai“ generuoti.

Naujasis „OpenAI“ modelis dar neturi daugelio funkcijų, „dėl kurių „ChatGPT“ yra naudinga“, – sakė įmonė, – pavyzdžiui, informacijos naršymo internete, failų ir vaizdų įkėlimo. „Tačiau sudėtingoms samprotavimo užduotims tai yra didelė pažanga“, – pridūrė ji.

Bendrovės teigimu, bandymų metu „OpenAI o1“ fizikos, chemijos ir biologijos užduotis sprendžia panašiai kaip doktorantai. O per Tarptautinės matematikos olimpiados kvalifikacinį egzaminą naujos serijos modeliai teisingai išsprendė 83 proc. uždavinių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)