Pasak S. Altmano, pirmieji dirbtinio intelekto agentai gali pradėti dirbti organizacijose jau šiais metais, praneša „The Guardian“.
„Microsoft“, didžiausia „ChatGPT“ rėmėja, jau paskelbė apie dirbtinio intelekto agentų – įrankių, galinčių savarankiškai atlikti užduotis, – įdiegimą, o tarp pirmųjų diegėjų yra ir „Blue Chip“ konsultacinė įmonė „McKinsey“.
„Manome, kad 2025 m. galime pamatyti pirmuosius dirbtinio intelekto agentus, kurie prisijungs prie darbo jėgos ir iš esmės pakeis įmonių veiklos rezultatus“, – pirmadienį teigė S. Altmanas.
Pranešama, kad „OpenAI“ šį mėnesį planuoja pristatyti dirbtinio intelekto agentą kodiniu pavadinimu „Operatorius“, po to, kai „Microsoft“ paskelbė apie savo produktą „Copilot Studio“, o konkurentė „Anthropic“ pristatė dirbtinio intelekto modelį „Claude 3.5 Sonnet“, kuris gali atlikti tokias užduotis kompiuteryje, kaip pelės žymeklio judinimas ir teksto rinkimas.
Tuo tarpu „McKinsey“ kuria agentą, kuris apdoroja naujų klientų užklausas atlikdamas tokias užduotis kaip tolesnių susitikimų planavimas. Konsultacinė įmonė prognozuoja, kad iki 2030 m. veikla, sudaranti iki 30 proc. darbo valandų JAV ekonomikoje, gali būti automatizuota.
Kaip pranešė „Bloomberg“, „Operatorius“ naudosis kompiuteriu ir atliks įvairius veiksmus, pavyzdžiui, rašys kodus arba užsakinės keliones.
Praėjusiais metais „Microsoft“ dirbtinio intelekto padalinio vadovas Mustafa Suleymanas nurodė, kad bendrovė juda link agentų, galinčių priimti sprendimus dėl pirkimų, sakydamas, kad matė „stulbinančių demonstracijų“, kuriose agentai savarankiškai atlieka sandorius. Pasak jo, agentai su tokiais gebėjimais mus pasieks jau šiemet.
„Superintelektualūs įrankiai galėtų masiškai paspartinti mokslinius atradimus ir inovacijas kur kas labiau, nei sugebame patys. Mes mylime savo dabartinius produktus, tačiau turėdami superintelektą, galėsime padaryti bet ką“, – sakė S. Altmanas.