ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ turi įrankį, kuris, kaip pranešama, neblogai sugeba aptikti visus dirbtinio intelekto sukurtus suklastotus straipsnius, kuriuos dabar galima pamatyti internete, rašo „Gizmodo“.

Įmonė ją ruošė beveik dvejus metus, o jai tereikėtų ją įjungti. Vis dėlto Samo Altmano vadovaujama bendrovė vis dar svarsto, ar ją išleisti – tai gali supykdyti didžiausius „OpenAI“ gerbėjus.

Kaip teigiama „Wall Street Journal“ sekmadienį paskelbtame pranešime, remiantis anoniminiais šaltiniais iš bendrovės vidaus, „OpenAI“ abejoja, ar išleisti šį dirbtinio intelekto aptikimo įrankį.

Programa iš esmės yra dirbtinio intelekto taip vadinamų vandens ženklų sistema, kurioje dirbtinio intelekto sukurtam tekstui įspaudžiami tam tikri jos įrankio aptinkami modeliai. Kaip ir kiti dirbtinio intelekto detektoriai, „OpenAI“ sistema dokumentą įvertintų procentais, kiek tikėtina, kad jis buvo sukurtas naudojant „ChatGPT“.

Sekmadienį atnaujindama gegužės mėnesį paskelbto tinklaraščio įrašą „OpenAI“ patvirtino, kad ši priemonė egzistuoja. WSJ teigimu, remiantis vidaus dokumentais, pranešama, kad programa yra 99,9 proc. veiksminga. Tai būtų kur kas geresnis rodiklis už kitų per pastaruosius dvejus metus sukurtų dirbtinio intelekto aptikimo programų deklaruojamą veiksmingumą.

Vidiniai programos šalininkai sako, kad ji labai padės mokytojams išsiaiškinti, kada jų mokiniai naudojosi dirbtiniu intelektu darydami namų darbus. Pranešama, kad bendrovė ne vienerius metus atidėliojo šią programą dėl nuogąstavimų, kad ji nepatiks beveik trečdaliui jos naudotojų bazės.

Mokytojams ir dėstytojams ypač sunku nustatyti, ar jų mokiniai ir studentai pateikia „ChatGPT“ parašytas užduotis. Dabartinių dirbtinio intelekto aptikimo priemonių, kurias siūlo tokios bendrovės kaip „Turnitin“, nesėkmių rodiklis siekia 15 proc. Ši bendrovė teigia, kad taip elgiasi siekdama išvengti klaidingų teigiamų rezultatų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją