Gegužę G. Hintonas pateko į laikraščių antraštes, kai paskelbė, kad po dešimtmetį trukusio darbo „Google“ išeina iš darbo, kad galėtų laisviau kalbėti apie dirbtinio intelekto keliamus pavojus.
Labai gerbiamas dirbtinio intelekto mokslininkas, dirbantis Toronto universitete, kalbėjo Kanados mieste vykusioje technologijų konferencijoje „Collision“ susirinkusiai auditorijai.
Į konferenciją susirinko daugiau kaip 30 tūkst. startuolių įkūrėjų, investuotojų ir technologijų sektoriaus darbuotojų, kurių dauguma norėjo sužinoti, kaip „plaukti ant dirbtinio intelekto bangos“, o ne išgirsti pamokymų apie jo keliamus pavojus ar raginimų kištis vyriausybei.
„Kol dirbtinis intelektas nėra protingesnis už mus, manau, kad jį kuriantys žmonės turėtų būti skatinami įdėti daug darbo, kad suprastų, kaip jis gali bandyti perimti kontrolę“, – sakė G. Hintonas.
„Šiuo metu yra 99 labai protingi žmonės, bandantys padaryti dirbtinį intelektą geresnį, ir vienas labai protingas žmogus, bandantis išsiaiškinti, kaip sustabdyti jo perėmimą“, – teigė jis.
G. Hintonas įspėjo, kad į dirbtinio intelekto keliamą riziką reikėtų žiūrėti rimtai.
„Manau, svarbu, kad žmonės suprastų, jog tai nėra mokslinė fantastika, tai nėra tik baimės kurstymas“, – tvirtino jis. „Tai reali rizika, apie kurią turime galvoti, ir iš anksto sugalvoti, kaip su ja kovoti.“
G. Hintonas taip pat išreiškė susirūpinimą, kad dirbtinis intelektas didins nelygybę, nes didžiulis produktyvumo prieaugis dėl jo diegimo bus naudingas turtingiesiems, o ne darbuotojams.
„Turtas atiteks ne darbą atliekantiems žmonėms, ne vargšams, o turtingiesiems, ir tai yra labai blogai visuomenei“, – pridūrė jis.
Jis taip pat atkreipė dėmesį į „netikrų naujienų“, kurias kuria „ChatGPT“ tipo robotai, pavojų ir išreiškė viltį, kad dirbtinio intelekto sukurtą turinį būtų galima žymėti panašiai, kaip centriniai bankai žymi grynuosius pinigus.
„Labai svarbu pabandyti viską, kas yra netikra, ir žymėti kaip „netikrą“. Ar galime tai padaryti techniškai, nežinau“, – sakė jis.