Pasaulis dirbtinio intelekto keliamą pavojų turi vertinti taip pat rimtai, kaip ir klimato krizę, ir negali sau leisti delsti reaguoti, perspėjo vienas iš technologijų lyderių, rašo „The Guardian“.

Kalbėdamas tuo metu, kai Jungtinės Karalystės vyriausybė ruošiasi surengti aukščiausiojo lygio susitikimą dėl dirbtinio intelekto saugos, D. Hassabis teigė, kad šios pramonės šakos priežiūrą galėtų pradėti įstaiga, panaši į Tarpvyriausybinę klimato kaitos komisiją (IPCC).

D. Hassabis, britų „Google“ dirbtinio intelekto padalinio vadovas, teigė, kad pasaulis turi nedelsdamas imtis veiksmų kovojant su technologijų keliamais pavojais, tarp kurių – pagalba kuriant biologinius ginklus ir egzistencinė grėsmė, kurią kelia superprotingos sistemos.

„Į dirbtinio intelekto keliamą pavojų turime žiūrėti taip pat rimtai, kaip ir į kitus svarbius pasaulinius iššūkius, pavyzdžiui, klimato kaitą“, – sakė jis. „Tarptautinei bendruomenei prireikė per daug laiko, kad koordinuotų veiksmingą pasaulinį atsaką į tai, ir dabar gyvename su to pasekmėmis. Tokio pat delsimo negalime sau leisti ir su dirbtiniu intelektu.“

D. Hassabis, kurio padalinys sukūrė revoliucinę „AlphaFold“ programą, vaizduojančią baltymų struktūras, sakė, kad dirbtinis intelektas gali būti „viena svarbiausių ir naudingiausių kada nors išrastų technologijų“.

D. Hassabis sakė, kad dirbtinis intelektas gali suteikti „neįtikėtinų galimybių“ tokiose srityse kaip medicina ir mokslas, tačiau pripažino, kad ši technologija kelia egzistencinį susirūpinimą.

Daugiausia nerimo kelia galimas dirbtinio bendrojo intelekto – žmogaus arba aukštesnio nei žmogaus intelekto lygio sistemų, kurios galėtų išvengti žmogaus kontrolės, – sukūrimas.

Gegužės mėn. jis buvo vienas iš atviro laiško, kuriame įspėjama, kad dirbtinio intelekto išnykimo grėsmė turėtų būti laikoma tokio paties masto visuomenės pavojumi kaip pandemijos ir branduolinis karas, signatarų.

Jis sakė, kad dabartinės dirbtinio intelekto sistemos „nekelia pavojaus, tačiau kelios ateinančios kartos gali kelti pavojų, kai jos turės papildomų gebėjimų, pavyzdžiui, planavimo, atminties ir kitų dalykų... Jos bus fenomenalios geriems panaudojimo atvejams, tačiau jos taip pat kels pavojų“.