Dukterinė „Alphabet“ įmonė teigė, kad asmenys ir įmonės gali nemokamai kurti dirbtinio intelekto programinę įrangą, pagrįstą nauja „atvirų modelių“ grupe „Gemma“. Bendrovė viešai skelbia pagrindinius techninius duomenis, praneša „Reuters“.
Šis žingsnis gali pritraukti programinės įrangos inžinierius kurti pagal „Google“ technologijas ir paskatinti naudotis pelningu „Google“ debesijos padaliniu. Modeliai yra „optimizuoti“ „Google Cloud“, o juos naudojantys pirmieji debesijos klientai gauna 300 JAV dolerių (277 eurų) kreditus, teigė bendrovė.
„Google“ nepadarė „Gemma“ visiškai „atviro kodo“, o tai reiškia, kad bendrovė vis dar gali turėti įtakos nustatant naudojimo ir nuosavybės sąlygas. Kai kurie ekspertai teigė, kad atvirojo kodo dirbtinis intelektas yra tinkamas piktnaudžiavimui, o kiti pasisakė už tai, kad šis metodas išplečia žmonių, galinčių prisidėti prie technologijos kūrimo ir gauti iš jos naudos, ratą.
Skelbdama šį pranešimą, „Google“, kitaip nei „Gemma“, nepadarė atvirų savo didesnių, svarbiausių modelių, vadinamų „Gemini“. Ji teigė, kad „Gemma“ modelių dydis yra du milijardai arba septyni milijardai parametrų – arba skirtingų verčių, į kurias algoritmas atsižvelgia generuodamas rezultatus, skaičius.
„Meta Llama 2“ modelių dydis yra nuo septynių iki 70 mlrd. parametrų. „Google“ neatskleidė didžiausių savo „Gemini“ modelių dydžio. Palyginimui, 2020 m. paskelbto „OpenAI“ modelio „GPT-3“ parametrų skaičius siekė 175 mlrd. parametrų.
Mikroschemų gamintoja „Nvidia“ trečiadienį pareiškė, kad bendradarbiavo su „Google“ siekdama užtikrinti, kad „Gemma“ modeliai sklandžiai veiktų jos mikroschemose.
„Nvidia“ taip pat sakė, kad netrukus užtikrins, jog pokalbių robotų programinė įranga, kurią ji kuria dirbtinio intelekto modeliams paleisti „Windows“ kompiuteriuose, veiktų su „Gemma“.