Ekspertai perspėja, kad tokio spartaus augimo „TikTok“ įtaka socialinės žiniasklaidos naudotojams vis dar menkai suprantama, o tai didina susirūpinimą dėl jos poveikio mūsų psichikos sveikatai.

„Apmaudu, kad apie „TikTok“ poveikį žinome taip mažai“, – sakė Makso Planko žmogaus raidos instituto mokslininkas Philippas Lorenzas-Spreenas. „Moksliniai tyrimai dažnai atsilieka nuo pramonės, ir tai yra pavyzdys, kai tai gali tapti didele problema.“

Ekspertų teigimu, nežinojimas, kaip „TikTok“ veikia savo naudotojus, kelia didelį susirūpinimą, nes ši programėlė labai populiari tarp jaunimo. Vis dažniau vadinama „TikTok karta“, Z karta teikia pirmenybę šiai platformai, o ne kitiems socialiniams tinklams. Pavyzdžiui, dauguma JAV paauglių turi „TikTok“ paskyras, 67 proc. teigia, kad kada nors naudojosi šia programėle, o 16 proc. – kad ja naudojasi „beveik nuolat“.

„Privalome padėti jauniesiems šių platformų naudotojams suprasti, kaip mus keičia įrenginiai, kuriais naudojamės, ir kaip jais naudojamės“, – sakė Bostono vaikų ligoninės pediatras Michaelas Richas, tiriantis technologijų poveikį vaikams.

„Mums reikia daugiau informacijos, kad galėtume priimti pagrįstus sprendimus ir padėti jaunimui suprasti, kaip tokiomis programėlėmis naudotis apgalvotai ir sąmoningai, arba išvis jomis nesinaudoti.“

Kuo išsiskiria „TikTok“?