Apribojimai, apie kuriuos paskelbta likus savaitei iki J. Bideno pasitraukimo iš pareigų ir kurie dar gali būti keičiami atsižvelgiant į ekspertų ir pramonės atstovų nuomonę, nebus taikomi 120 šalių partnerių grupei.

JAV yra pasaulinė dirbtinio intelekto ir šiai technologijai reikalingų lustų kūrimo lyderė, žurnalistams sakė prekybos sekretorė Gina Raimondo ir pridūrė, jog planuojamais eksporto apribojimais siekiama, kad taip ir liktų.

Ji perspėjo, kad JAV gamybos DI technologijas konkuruojančios šalys gali panaudoti branduolinių simuliacijų, biologinių ginklų kūrimo ir kariuomenių stiprinimo tikslais.

Naujausiomis priemonėmis Bideno administracija siekia užtikrinti, kad JAV oponentės neturėtų prieigos prie šių technologijų, tačiau partnerės galėtų jomis naudotis savo reikmėms, teigė G. Raimondo.

JAV vyriausybė yra apribojusi DI lustų eksportą į Kiniją – šį žingsnį jau pajuto JAV „Nvidia“, DI lustų gamybos lyderė.

Visame pasaulyje „Nvidia“ lustų sistemos naudojamos mokyti DI pagrindu veikiančioms programoms. Tokios kompanijos kaip „Google“ ir „Meta“ šiais lustais užpildo savo duomenų centrus, tačiau jais kliaunasi ir DI startuoliai, pvz., „ChatGPT“ sukūrusi „OpenAI“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją