Naujienų agentūra „Reuters“ pirmoji pranešė apie departamento tyrimą, kurį praėjusią savaitę inicijavo Gydytojų komiteto už atsakingą mediciną (PCRM), medicinos grupės, pasisakančios už gyvūnų gerovę medicininiuose tyrimuose, pateikti kaltinimai. JAV transporto departamentas patvirtino portalui „Ars Technica“, kad, reaguodamas į PCRM kaltinimus, pradėjo tyrimą.

JAV transporto departamentui adresuotame laiške PCRM, remdamasi gausybe dokumentų ir elektroninių laiškų, gautų pateikus prašymus dėl viešų įrašų, išdėstė savo įrodymus dėl galimų pavojingų medžiagų vežimo taisyklių pažeidimų.

Advokatų grupė teigia, kad įrodymai rodo, jog „Neuralink“ užteršta techninė įranga nebuvo tinkamai supakuota, kad būtų išvengta poveikio žmonėms, ir kad medžiagą gabenę „Neuralink“ darbuotojai nebuvo išklausę teisės aktais reikalaujamų mokymų, kaip saugiai gabenti tokias medžiagas.

Šie kaltinimai dera prie „Neuralink“ pateiktų pretenzijų, kuriose teigiama, kad įmonė žiauriai elgėsi su gyvūnais ir atliko neapgalvotus mokslinius tyrimus, siekdama laikytis skubotų E. Musko produktų kūrimo terminų.

Elonas Muskas

Praėjusiais metais JAV žemės ūkio departamento generalinis inspektorius pradėjo tyrimą, ar įmonė nepažeidė Gyvūnų gerovės įstatymo, nes esami ir buvę „Neuralink“ darbuotojai prabilo apie „chuliganiškas“ operacijas ir bereikalingas mokslinių tyrimų gyvūnų kančias.

„Didelė problema“


Įtarimai dėl netinkamo potencialiai pavojingos smegenų įrangos gabenimo susiję su 2019 m. įvykiais, kai „Neuralink“ gabeno įrangą iš Kalifornijos Deiviso universiteto į įmonės padalinį. Tuo metu „Neuralink“ bendradarbiavo su Kalifornijos Deiviso universiteto mokslininkais, kurie atliko mokslinius tyrimus su beždžionėmis.

PCRM kaltinimai buvo susiję su dviejų beždžionių, kurių smegenys buvo užkrėstos vaistams atspariomis Staphylococcus ir Klebsiella bakterijomis, Corynebacterium ulcerans, kuri siejama su į difteriją panašiomis žmonių ligomis, ir Macacine herpesvirus 1 (Herpesas B), kuris gali sukelti sunkius smegenų pažeidimus ir mirtį žmonėms.

Kalifornijos Deiviso universiteto saugos darbuotojų elektroniniai laiškai „Neuralink“ darbuotojams rodo, kad su aparatūros gabenimu susiję darbuotojai nebuvo tinkamai apmokyti, o išimti implantai nebuvo tinkamai supakuoti ir paženklinti. Viename elektroniniame laiške „Neuralink“ darbuotojui rašoma:

„Kadangi ištraukto prietaiso aparatūros komponentai nebuvo užplombuoti ir jis nebuvo dezinfekuotas prieš išvežant iš Primatų centro, tai kelia pavojų visiems, kurie gali turėti sąlytį su prietaisu. Vien tik pažymėjus jį „pavojingu“, neatsižvelgiama į riziką užsikrėsti herpesu B.“

Kitame elektroniniame laiške universiteto saugos darbuotojas rašė apie dar vieną atvejį, kai „Neuralink“ darbuotojai netinkamai gabeno užkrėstą įrangą.

„Neuralink“

2020 m. „Neuralink“ nutraukė partnerystę su Kalifornijos Deiviso universitetu. Tačiau PCRM teigia, kad pažeidimai tebėra aktualūs, nes „Neuralink“ tebedirba su neurochirurgu, kuris prižiūrėjo universiteto mokslininkų eksperimentus, ir galbūt tebedirba su kitais nebeegzistuojančios partnerystės tyrėjais.

„Neuralink“ neatsakė į „Ars Technika“ prašymą pateikti komentarą. „Reuters“ taip pat pranešė, kad įmonė neatsakė į jų prašymus pateikti komentarus.