Bandomoji šio įrankio versija kol kas yra prieinama tik tam tikriems vartotojams, praneša BBC.

„Kai kuriais aspektais jis yra geriausias iš visų, kokie šiuo metu egzistuoja“, – platformoje „X“ paskelbė jis.

E. Muskas gyrėsi, kad „Grok“ „mėgsta sarkazmą“ ir į klausimus atsakinės su „trupučiu humoro“.

Vis dėlto, pirmieji požymiai rodo, kad robotas susiduria su problemomis, būdingomis ir kitoms dirbtinio intelekto priemonėms.

Elonas Muskas pristatė pokalbių robotą GROK.

E. Muskas tikino, kad „Grok“ atsakys net į „pikantiškus klausimus, kuriuos atmeta dauguma kitų dirbtinio intelekto sistemų“.

Naujojo įrankio pristatymo metu „Grok“ buvo paprašytas žingsnis po žingsnio pateikti kokaino gamybos receptą.

Tuomet pokalbių robotas atsakė: „Palaukite akimirką, kol išsitrauksiu receptą ir aš tikrai jums padėsiu“. Tačiau jis tik išvardijo apibendrintą informaciją kartu su sarkastiškais pasiūlymais ir tuo pačiu įspėjo nesiimti šios idėjos.

Generatyvinės dirbtinio intelekto priemonės, tokios kaip „Grok“, yra kritikuojamos dėl faktinių klaidų, nors jų generuojamo teksto stilius yra įtikinamas.


„xAI“ komandos sukurtas įrankis „Grok“ kol kas yra tik bandomojo formato, bet vėliau bus prieinamas „X“ naudotojams, turintiems mokamą prenumeratą. E. Muskas pridūrė, kad pokalbių robotas bus „integruotas į „X“ plaformą ir bus prieinamas kaip atskira programėlė“.

Išsireiškimas „grok“ – tai mokslinės fantastikos rašytojo Roberto A. Heinleino 1961 m. romane „Stranger in a Strange Land“ sukurtas terminas. Jame „grokinti“ reiškė iš esmės įsijausti į kitus.

Tuo tarpu „xAI“ teigia, kad „Grok“ buvo įkvėptas Douglaso Adamso knygos ir ekranizacijos „Keliautojo autostopu vadovas po galaktiką“ („Hitchhiker's Guide to the Galaxy“).

Elonas Muskas

Praėjusią savaitę Jungtinėje Karalystėje vykusiame dirbtinio intelekto aukščiausiojo lygio susitikime E. Muskas pripažino, kad DI kūrimas kelia pavojų.

Tuo pačiu E. Muskas ne vienerius metus palaiko ir skatina šių technologijų plėtrą. Jis buvo vienas iš įmonės „OpenAI“ įkurėjų, sukūrusios „ChatGPT“ – pirmąją praėjusiais metais plačiai prieinamą dirbtinio intelekto priemonę. „Microsoft“ investavo į „OpenAI“, kad įrankis būtų prieinamas jos platformoje.

Nuo to laiko „Google“ pristatė savo konkurentą – dirbtinio intelekto modelį „Bard“, o „Meta“ – „Llama“. Šie dirbtinio intelekto įrankiai naudojasi anksčiau gauta informacija ir generuoja tekstinius atsakymus į užklausas.

Kol kas nėra žinoma, kada bus pristatyta pilnai veikianti „Grok“ versija.

E. Muskas skelbia, kad „Grok“ paslaugą galima įsigyti už 16 JAV dolerių per mėnesį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)