Antradienį paskelbtame pareiškime popiežius Pranciškus užsiminė apie algoritminio šališkumo technologijose grėsmę ir paragino visuomenę būti budria, „kad tokių prietaisų gamyboje ir naudojime neįsišaknytų smurto ir diskriminacijos logika pažeidžiamiausių ir atstumtųjų sąskaita“.
„Neteisingumas ir nelygybė skatina konfliktus ir priešiškumą, – sakė Pranciškus. „Skubus poreikis atsakingai orientuoti dirbtinio intelekto sampratą ir naudojimą, kad jis tarnautų žmonijai ir mūsų bendrų namų apsaugai, reikalauja, kad etiniai apmąstymai turi būti išplėsti į švietimo ir teisės sritį.“
Pranciškaus pastabos sutampa su kai kurių dirbtinio intelekto ekspertų raginimais užtikrinti, kad kuriant algoritmus būtų tinkamai „suderinta“ žmogaus teisių ir kitų plačiai paplitusių vertybių parama.
Kiti pramonės ekspertai ir politikos formuotojai išreiškė susirūpinimą, kad dirbtinis intelektas gali palengvinti sukčiavimo, dezinformacijos, kibernetinių atakų ir galbūt net biologinių ginklų kūrimą.
Pats Pranciškus yra tapęs dirbtinio intelekto sukurtų klastočių objektu. Anksčiau šiais metais paplito dirbtinio intelekto sukurtas Pranciškaus, dėvinčio baltą, pūstą „Balenciaga“ paltą, atvaizdas.
Antradienio pareiškime paskelbta 2024 m. Pasaulinės taikos dienos tema, kurioje, pasak popiežiaus, daugiausia dėmesio bus skiriama dirbtiniam intelektui ir taikai.
„Asmens orumo apsauga, – sakė jis, – ir rūpestis brolybė, atvira visai žmonių šeimai, yra būtinos sąlygos, kad technologijų vystymasis padėtų prisidėti prie teisingumo ir taikos pasaulyje skatinimo.“