„Tai iš tiesų buvo eksperimentas, – sakė bažnyčios teologas Marco Schmidas. „Norėjome pamatyti ir suprasti, kaip žmonės reaguoja į dirbtinio intelekto Jėzų. Apie ką jie su juo kalbėtųsi? Ar būtų susidomėjimas su juo kalbėtis? Tikriausiai esame to pionieriai“.

Instaliacija, žinoma kaip „Deus in Machina“, buvo pradėta naudoti rugpjūčio mėn. kaip naujausia metų metus trukusio bendradarbiavimo su vietos universiteto tyrimų laboratorija įtraukiančios realybės srityje iniciatyva, rašo „The Guardian“.

Po projektų, kuriuose buvo eksperimentuojama su virtualia ir papildyta realybe, bažnyčia nusprendė, kad kitas žingsnis – sukurti avatarą. M. Schmidas pasakojo: „Diskutavome, koks tai turėtų būti avataras – teologas, žmogus ar šventasis? Bet tada supratome, kad geriausia figūra būtų pats Jėzus“.

Trūkstant ir ieškant vietos, kur žmonės galėtų privačiai pasikalbėti su avataru, bažnyčia pakeitė kunigą ir išpažinties kabinoje įrengė kompiuterį ir laidus. Apmokę dirbtinio intelekto programą teologinių tekstų, lankytojai buvo kviečiami užduoti klausimus ilgaplaukiui Jėzaus atvaizdui, transliuojamam per grotuotą ekraną. Jis atsakinėjo realiuoju laiku, pateikdamas dirbtinio intelekto sugeneruotus atsakymus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)