Naujas DI sprendimas supranta ir kuria į realybę panašius video įrašus. Su įrankiu galima generuoti 20 sekundžių trukmės judančius filmukus pagal jūsų parašytas instrukcijas. Programa taip pat gali tarsi „praplėsti“ vaizdo įrašus – prikurti tai, kas galėtų būti už kadro arba pratęsti jau sukurtą video, taip suformuodama vientisą siužetą.

„Galimybės, kurias anksčiau turėjo profesionalūs filmų kūrėjai palengva tampa prieinamos visiems. Programoje galima matyti kitų sukurtus video bei jų užklausas (angl. prompts), iš to galima gauti įkvėpimo“, – pataria L. Keraitis.

Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, prieš dvejus metus „Meta“ pristatė pirmąją plačiai susidomėjimą sukėlusią video generavimo programą „Make-a-video“, kuri tuomet galėjo sugeneruoti tik kelių sekundžių trukmės GIF tipo klipus. Šiandien tokio tipo įrankiai tapo žymiai pažangesni, leidžiantys kurti vaizdo įrašus, kurie vizualiai primena animacinius filmus.

Lukas Keraitis

„Sora“ per devynis mėnesius nuo jos anonsavimo sulaukė nemažai konkurentų, o tai ženkliai pakėlė lūkesčių kartelę. Šiuo metu rinkoje atsirado daug alternatyvų, kurios siūlo įvairias funkcijas ir skirtingus požiūrius į vaizdo generavimą.

Anot L. Keraičio, šis DI sprendimas vis dar išsiskiria savo funkcionalumu, tačiau norint išlikti rinkos lyderiu, bus būtina nuolat tobulinti technologiją ir prisitaikyti prie augančios konkurencijos bei sparčiai besikeičiančių vartotojų poreikių.

Brangus, bet išskirtinis

„Sora“ šiuo metu prieinama tik „ChatGPT“ mokamos versijos prenumeratoriams. Kol kas juo naudotis europiečiai negali – kalbama, kad įmonė turi atlikti papildomus darbus, jog „Sora“ atitiktų Europos teisinį reguliavimą.

„Atsidarę „Sora“ įrankį, ten rasite virtualią montažinę, kurioje galima apjungti ir redaguoti scenas, sukurti nuoseklų pasakojimą. Palyginus su konkurentais, kurie dažniausiai leidžia tiesiog išsisaugoti sukurtą video, „Sora“ leidžia jį redaguoti pačioje programoje, „Storyboard“ srityje. Veikdama ir kaip video redaktorius ji leidžia dėlioti nuoseklią istoriją“, – paaiškina „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Sora OpenAI

Anot Tomo Sakro, vaizdo įrašų animatoriaus, programa turi ir trūkumų. Ji vis dar gali susidurti su sunkumais simuliuojant sudėtingos scenos fizikos dėsnius, nesuprasti priežasties ir pasekmės ryšių, gali supainioti kairę ir dešinę.

„Vaizdo kokybė, sukurta naudojant „Sora“, kai kada yra įspūdinga, tačiau ją kartais trikdo vadinamosios DI haliucinacijos, o išlaikyti vienodą stilių vis dar sudėtinga. Nors įrankis suteikia daug galimybių, tikėtis, kad vienu mygtuko paspaudimu bus sugeneruotas pilnametražis filmas, būtų per anksti. Šiuo metu tai dar gana brangi ir tobulinimo reikalaujanti technologija“, – įžvalgomis dalijasi animacijos specialistas.

Namuose kurta video pasaka

„Video generavimo įrankiai vis dar reikalauja itin didelių skaičiavimo resursų, todėl jų prenumeratos kainos yra gerokai didesnės nei tekstinių ar vaizdų generavimo įrankių“, – teigia „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

L. Keraitis pateikia praktinį pavyzdį, atskleidžiantį DI galimybes. Projekte buvo naudojami keli skirtingi video generavimo įrankiai, o jų rezultatai sujungti į vientisą ir nuoseklų kūrinį. Kūrėjų darbą galite peržiūrėti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)