„Šių metų „Roland-Garros 2023“ teniso turnyras buvo pirmas tokio masto renginys panaudojęs socialinių tinklų filtravimo platformą „Bodyguard.ai“. Ši programa užtikrino geresnę tenisininkų emocinę būseną turnyro metu ir neleido jiems užsisklęsti savyje dėl neigiamų komentarų. Taip sportininkai galėjo geriau susikoncentruoti žaidimo metu ir nesiblaškyti dėl socialinių medijų turinio“, – teigia Justina Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.
Neapykantos kalbos filtravimas
Prancūzai pristatė inovatyvią technologiją – „Bodyguard.ai“ – dirbtiniu intelektu papildytą programą, kuri geba filtruoti viešąją erdvę ir akimirksniu užblokuoti prieigą prie neapykantos kalbos turiniu pasižyminčių žinučių ir komentarų.
„Ši programa sukurta tam, kad apsaugotų žymius žmones nuo neigiamo turinio jų atžvilgiu. Ja naudotis gali sportininkai, žymūs žmonės, e-sporto žvaigždės. Deja, kol kas ši paslauga nėra teikiama privatiems asmenims“, – pažymi J. Antropik.
Kodėl socialinių medijų filtravimas yra reikalingas?
Neapykantos kalbos filtravimas padeda sportininkams nesiblaškyti ir nesusikoncentruoti į neigiamas emocijas. „Roland-Garros 2023“ turnyro sportininkai, kurie naudojosi „Bodyguard.ai“ paslauga, savo socialinių medijų paskyrose matė filtruotą turinį ne tik renginio metu, bet ir kelias dienas prieš ir po jo.
Sportininkams ar žymiems žmonėms, norintiems pradėti naudotis socialinių tinklų filtru, tereikia nuskaityti QR kodą prieš atsidarant savo socialinių tinklų paskyras. Šis įskiepis nefiltruoja asmeninių žinučių, tad pokalbiai lieka privatūs. Taip pat galima matyti ir bendrą statistiką – neigiamų ir teigiamų komentarų santykį, bei kiek iš jų buvo paslėpti.
Kaip veikia socialinių medijų filtravimas?
„Bodyguard.ai“ užtikrina turinio filtravimą šešiomis kalbomis – anglų, prancūzų, ispanų, italų, portugalų ir vokiečių. Programa patikrina komentarus savo sistemoje ieškodama keiksmažodžių, įžeidinėjimų ar menkinančių pasisakymų.
Nuolat tobulinama programa gali aptikti specialiai netaisyklingai parašytus įžeidimus, dviprasmius jaustukus. Tuomet komentarai yra surūšiuojami į tris kategorijas: tuos, kurie yra automatiškai paslepiami, rekomenduojami paslėpti ir pozityvūs.
Siekiant prisitaikyti prie kiekvienos sferos ir jų naudotojų kultūros, programa leidžia modifikuoti filtravimą. Pavyzdžiui, e-sportui būdingi aistringesni išsireiškimai, komentaruose dažniau naudojami keiksmažodžiai, tad filtro kartelė gali būti žemesnė.