NIST tyrėjų atliktų testų rezultatai parodė, jog įmonės sukurtas pirštų atspaudų atpažinimo algoritmas yra patikimiausias ir tiksliausias tarp visų kitų dalyvių. Pirštų atspaudų atpažinimo testą PFT III sudarė 33 eksperimentai, o galutiniai rezultatai buvo lyginti su 39 algoritmais, kuriuos pateikė 22 žymiausi biometrinių algoritmų kūrėjai. Šis testas yra tęstinis, tai reiškia, kad naujai pagerinti algoritmai gali būti pateikiami kas tris mėnesius, tad tokio tipo vertinimai skatina nenutrūkstamą technologijų tobulinimą, rašoma pranešime spaudai.

„Jau daugelį metų reguliariai dalyvaujame nepriklausomuose vertinimuose ir konkursuose, kuriuose pelnome aukštas pozicijas įvairiuose testavimo scenarijuose. Augant industrijai ir daugėjant technologijos pritaikymo metodų, pasitaiko naujų iššūkių, tačiau mūsų komanda sėkmingai sprendžia iškilusias problemas ir varžosi su didžiausiomis įmonėmis iš viso pasaulio“, – teigia „Neurotechnology“ direktorius Irmantas Naujikas.

Testai buvo atliekami su realiais pirštų atspaudų pavyzdžiais iš duomenų bazių, kurias pateikė Arizonos ir Los Andželo policijos departamentai, valstybės saugumo departamentas bei vizų išdavimo atvykusiems į šalį centras, taigi pateikti algoritmai buvo įvertinti pačiu aukščiausiu lygiu realiomis sąlygomis. I. Naujiko teigimu, tokie vertinimai atveria dar didesnes galimybes dirbtinio intelekto sprendimų pritaikymui.

JAV Nacionalinis standartų ir technologijų institutas yra fizinių mokslų laboratorija, atliekanti nepriklausomus vertinimus biometrinių technologijų srityje. NIST standartus atitinkančios technologijos užtikrina kokybę ir konkurencinį pranašumą, o jų patikimumas yra pripažįstamas visame pasaulyje.

Dirbtinis intelektas – prioritetas


„Jau daugiau kaip 30 metų kuriame dirbtiniu intelektu pagrįstus sprendimus ir daugiau kaip pusė įmonės darbuotojų tiesiogiai dirba su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra. Aiškus prioritetas leidžia mums sėkmingai tobulinti algoritmus, kurti dirbtiniu intelektu grindžiamas inovacijas ir siekti aukščiausių rezultatų tarptautiniu mastu“, – sako I. Naujikas.

„Neurotechnology“ multibiometriniai sprendimai ir jų patikimumas yra pripažinti visame pasaulyje. Algoritmai jau ne kartą įrodė savo tikslumą ir atpažinimo greitį įvairiuose nepriklausomų tyrėjų vertinimuose, tarp kurių yra:

  • NIST FRVT: patikimiausia didelio masto nepriklausomų veido atpažinimo įvertinimų serija asmenybės patvirtinimo ir atpažinimo uždaviniuose. Naujausias „Neurotechnology“ algoritmas buvo pripažintas tarp 3 proc. geriausių iš daugiau nei 700 pateiktų sprendimų, kuriuos pasiūlė 255 gamintojai.
  • NIST MINEX: tęstinis pirštų atspaudų algoritmų tyrimas, patvirtinantis, jog galutinis produktas atitinka JAV vyriausybės asmens tapatybės patvirtinimui keliamus standartus. Kelerius metus „Neurotechnology“ algoritmas buvęs tiksliausias ir dabar išlieka vienas iš tiksliausių šiame MINEX vertinime.
  • NIST PFT: tęstinis pirštų atspaudų atpažinimo technologijų įvertinimas, tiriantis algoritmų tikslumą bei veikimo greitį verifikacijos scenarijuje, ieškant vieno su vienu atitikmens. Jau anksčiau buvęs įvertintas kaip tiksliausias iš visų dalyvių, naujausias „Neurotechnology“ algoritmas parodė dar geresnius rezultatus visuose tyrimo eksperimentuose.


Kompanijos veido atpažinimo algoritmų kokybę taip pat užtikrina nepriklausomų tyrėjų suteikti sertifikatai, patvirtinantys atpažinimo galimybes vaizdo įrašuose (NIST FIVE) ir tiriantys, kaip veido atpažinimo sprendimai reaguoja į veidų gyvumą siekiant užtikrinti sistemos saugumą (iBETA).

Ilgametė patirtis ir kompanijos viduje atliekami moksliniai tyrimai leidžia tobulinti egzistuojančias technologijas ir produktus, tokius kaip asmens tapatybės identifikavimo sistema „FaceVerification“ bei biometrinė darbuotojų ir lankytojų valdymo sistema „NCheck“.

Įmonės sukurti sprendimai ir produktai naudojami daugiau nei 140 pasaulio šalių. „Neurotechnology“ kartu su konsorciumo partnere „Tata Consultancy Services“ (TCS) buvo atrinkta kaip viena iš biometrinių paslaugų tiekėjų didžiausiai pasaulyje biometrinei identifikavimo sistemai – Indijos „Aadhaar“, kurios duomenų bazėje yra įtraukta 1,3 milijardo žmonių ir tikimasi kad per ateinančius septynerius metus šis skaičius išaugs iki daugiau nei 2 milijardų.

„Neurotechnology“ sukurti programinės įrangos produktai taip pat naudojami ir tokiuose valstybinio masto projektuose kaip Ganos visuotinių rinkimų rinkėjų valdymo sistema, Kongo Demokratinės Respublikos rinkėjų sąrašų tikrinimas ir kituose projektuose, kuriuose bendrai apdorojami daugiau kaip 200 milijonų piliečių duomenys.