„PPPKC – pirmoji Europoje tokio tipo viešojo ir privataus sektorių partnerystė, veikianti kaip atskira institucija. Savo veikloje jungiame teisėsaugos, privataus sektoriaus, priežiūros ir kitų valstybės institucijų patirtį, tad vizualinį identitetą siejome su patikimumu, saugumu, pažanga ir norėjome išskirti pamatines savo veiklos vertybes – bendradarbiavimą ir juo grįstą Lietuvos finansų sistemos atsparumo nusikalstamumui stiprinimą“, – sako Eimantas Vytuvis, PPPKC vadovas.

Pasak jo, naujasis logotipas – tarsi PPPKC parašas, kuris bus naudojamas rengiant ir teikiant oficialius dokumentus, komunikuojant socialinėse medijose, apipavidalinant centro rengiamas konferencijas bei mokymus, gaminant pagalbines reprezentacines priemones, padėsiančias didinti centro žinomumą.

„Bandyti įsivaizduoti ir apčiuopti pinigų plovimo prevenciją yra nemenkas iššūkis, todėl pirmiausia kurdami identitetą atsižvelgėme į centre dirbančius žmones, juos vienijantį tikslą ir emociją. Vizualinį sprendimą atradome pagrindinėje centro veikloje – būti aktyviu tarpininku, jungtimi tarp skirtingų sektorių. Išgryninta idėja tapo vientisa, tarpusavyje persidengiančių linijų grafika, atsispindinčia visose ženklo priemonėse“, – sako „New! Agency“ dizaino vadovė Aurelija Slapšytė.

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro logotipas

Naujame PPPKC tinklalapyje apjungiamos tarpininkavimo, sektorių jungimo ir visuomenės švietimo idėjos.

„Galvodami apie centro tinklalapio funkcionalumą stengėmės pritaikyti jį trims grupėms: visuomenės nariams, ekspertams bei verslui. Kiekvienai grupei anglų ir lietuvių kalbomis pateikiame aktualią informaciją apie sukčiavimo schemas, teikiame finansinių nusikaltimų užkardymo patarimus ar finansinio saugumo mokomąją medžiagą. Tinklalapis taps vienu iš svarbių informacijos sklaidos įrankių siekiant tikslo išlaikyti ir stiprinti Lietuvos reputaciją PPP srityje“, – sako E. Vytuvis

Apie PPPKC

2021 m. gegužės 16 d. įkurtas PPPKC – unikali Europoje viešojo ir privataus sektorių partnerystė. PPPKC bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis: Lietuvos Respublikos prokuratūra, FNTT, STT, VMI, Muitinės departamentu, Lietuvos policija. Taip pat, tapo Europolo palaikomos iniciatyvinės viešojo ir privatus sektoriaus tarptautinio bendradarbiavimo darbo grupės nariais.

Centro ekspertai konsultuoja Lietuvos verslo atstovus ir finansų rinkos dalyvius dėl ES sankcijų Baltarusijai ir Rusijai įgyvendinimo, drauge su FNTT parengė pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius atmintinę, drauge su Švietimo ministerija ir Mykolo Romerio universitetu parengė pirmąją universitetinę finansinių nusikaltimų prevencijos specialistų ruošimo programą.