„Mano amžiaus gyventojai turėtų atsiminti „Sostinėskeksą. Būdavo dideli forminiai, kuriuos pardavėjos pjaustydavo, ir mažiukai vienetiniai. Sodrios, minkštos, purios tešlos su daug razinų“, – sako Zina Bružienė.

Tinklaraštininkė tikina: šis „Sostinės“ keksiukų receptas yra originalus – iš praėjusio šimtmečio.

„Mano mama daug metų dirbo konditere, tai šis gaminys natūraliai ir nusėdo mūsų namuose, o prieš porą metų senuose jaunystės archyvuose atradau jį iš naujo. Išties tai labai puikus kepinys: viduje minkštas, sodrus, drėgnas, o iš išorės – traški plutelė“, – sako Zina iš Palangos.

Moteris tikra: keksiukai nepakeitę tekstūros ir skonio išlieka kelias dienas. Šiuos keksiukus itin mėgsta Zinos vyras. „Pasidaliname „darbus“ pusiau: man – malonumas gaminti, jam – malonumas valgyti“, – juokiasi palangiškė.

„Minkšti, kvapnūs, traškia plutele pasidengę „Sostinės“ keksiukai kai kam primins jaunystę, o kai kam paaiškės, kokius desertus valgė jų babytės praeitame šimtmetyje“, – pastebi tinklaraštininkė.
O tinklaraščio „Zinos virtuvėje“ sekėjas Rimvydas prisimena „Sostinės“ keksą: „Superiniai buvo keksai, 2 rubliai kilogramas, mama Palangoje pirkdavo“.

Zina kviečia pasigaminti skaniuosius keksiukus ir pabrėžia: visa paslaptis – sviesto kiekis, kurį labai svarbu išplakti iki purumo.
„Sostinės“ keksiukai

Reikės:
180 g minkšto sviesto
180 g cukraus
3 kiaušinių
240 g miltų
vanilės
druskos žiupsnelio
1 a. š. kepimo miltelių
100 g nuplautų ir nusausintų razinų

* 180 g minkšto sviesto išplakame su 180 g cukraus iki kreminės konsistencijos. Gali cukrus ir neištirpti iki galo, bet sviestas turi gerai pabalti ir padidėti du kartus. Cukraus, žinoma, galima mažinti, bet originale yra taip.

* Kai jau sviestas purus ir pabalęs, po vieną įmušame 3 kiaušinius ir gerai išplakame. Sviestas ir kiaušiniai turi būti vienodos temperatūros.

* Na o tada beriame 240 g miltų, vanilės, vos vos druskos ir arbatinį šaukštelį kepimo miltelių. Ramiai šaukštu sumaišome ir pabaigai suberiame 100 g nuplautų ir nusausintų razinų. Tešla neturi būti kieta ir neturi būti skysta. Šaukštu užpildome formeles ir kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje pusę valandos.

***

Šis straipsnis yra specialaus „Delfi Maistas“ projekto „Iš aukso fondo“ dalis. Ankstesnį ciklo straipsnį skaitykite ČIA. Jei ir jūs norite pasidalinti receptu, kurį paveldėjote iš tėvų ar senelių, mielai lauksiu – rašykite man: roma.macijauskaite@delfi.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją