Karšti patiekalai – bet kokiomis sąlygomis
Eliza neslepia – 30 kilometrų atstumas iki miesto iš pradžių baugino. Į darbą reikia važiuoti kasdien, tad pora baiminosi, kad kelionės išvargins.
Statybų metu sutuoktiniai, būdavo, gyvendavo pušyne pastatytoje palapinėje, o Eliza gamindavo karštą maistą – ant plytų pastatydavo keptuvę ir kepdavo šnicelius, bulvių plokštainį, kitus patiekalus. Moteris tikina: gaminti lauke buvo tikra pramoga.
Vėliau, jau orams atvėsus ir sudėjus langus, namo viduje ant elektrininio grilio ruošdavo vištienos kepsnius, mėsainius.
Receptus kuria pati
Eliza nuolat į darbą nešdavosi maistą, vis sulaukdavo įvertinimo ir komplimentų, kad skaniai gamina, kolegos prašydavo receptų.
O pradėjusi kurti tinklaraščio turinį moteris nustebo, kad jai patinka maistą ne tik ruošti, bet ir jį fotografuoti, filmuotą medžiagą montuoti.
Aistra – prieskoniams
Ko gero, labiausiai Elizai patinka gaminti desertus.
„Žavi tas tikslumas – pamaišysi per daug ar per mažai, ir jau gali nepavykti. Man patinka tas preciziškumas“, – sako pašnekovė.
Kone firminiais Eliza vadina savo gamintus kibinus su kiauliena ir čenakus – jų visada prašo į svečius atvažiuojantys draugai.
Jei reikėtų rinktis mėgiamiausią virtuvę, Elizai būtų indiška. „Skaniausias indiškas maistas man Londone – kai ten nuvažiuoju, visada turiu paragauti. Gaila, Lietuvoje vis dar nerandu tikrų indiškos virtuvės prieskonių“, – pasakoja.
Kotletai – traškūs ir sultingi
„Tai kotletai. Iš tiesų, man kančia kepti kotletus, kai visa virtuvė apsitaško riebalais, viskas prakvimpa. Taigi sugalvojau itin paprastą ir lengvą būdą, kaip lengvai ir paprastai juos paruošti. Pagamintus kotletus sudėkite į skardą, aptepkite aliejumi ir šaukite į orkaitę. Pasakiški kotletai – traškūs ir sultingi“, – sako Eliza ir dėsto receptą.
Reikės:
400 g maltos kiaulienos
400 g maltos jautienos
apie 50 g džiūvėsėlių (+papildomai apvoliojimui)
50 ml vandens arba pieno
1 kiaušinio
1 vidutinio dydžio svogūno
2 skiltelių česnako
druskos, pipirų pagal skonį
Eiga:
* Svogūnus galite supjaustyti kubeliais arba sutarkuoti, jei nenorite jausti gabaliukų.
* Į indą įdėkite mėsą, svogūnus, įspauskite česnakus, suberkite džiūvėsėlius, supilkite vandenį arba pieną, įmuškite kiaušinį ir pagal skonį suberkite prieskonius. Viską labai gerai išminkykite rankomis. Močiutė mane mokė, kad mėsą reikia „mušti“, kad ji taptų minkštesnė.
* Pasiruoškite kepimo skardą – išklokite ją kepimo popieriumi (jei norite mažiau plauti, po kepimo popieriumi galima patiesti ir folijos), ištepkite kepimo popierių aliejumi.
* Formuokite norimo dydžio kotletus, apvoliokite juos džiūvėsėliuose ir dėkite ant paruoštos skardos. Kotletų viršų aptepkite arba apipurkškite aliejumi ir dėkite į orkaitę kepti apie 30 min., kol viršus gražiai apskrus.
* Garnyrui galite rinktis, ką mėgstate, aš šįkart gaminau žaliąją košę: pasūdytame vandenyje išviriau brokolį ir kalafiorą. Kai daržovės suminkštėjo, vandenį nukošiau, į daržoves įbėriau šiek tiek sūrio ir viską gerai sutryniau bulvių grūstuve, kol pasidarė košė.
Skanaus!