Prieskoniais iš viso pasaulio prekiaujantis Stambulo prieskonių turgus skaičiuoja jau daugiau nei 300 veiklos metų, jis buvo savotiška Osmanų imperijos užsienio prekybos bazė. Šiandien turgus kaip niekada gyvas ir spalvingas. Kaip ir visais laikais, čia galima įsigyti prieskonių iš visų pasaulio kampelių. Taip pat ir vieno dalyko, kuris gaminamas tik Kinijoje.
„Yra daug cinamono rūšių. Turkijoje cinamonas yra Tarcin ir Cassia. Štai šis cinamonas vadinamas Cin tarcini, o tai reiškia, kad tai cinamonas iš Kinijos, nes jis vežamas iš Kinijos“, - sako Turkijos kultūros ekspertas Celaleddinas Celikas:
Senovėje prieskonių vaidmuo buvo iš tiesų ypatingas, taigi nieko keisto, kad juos transportuojant žmonėms tekdavo įveikti ilgiausius atstumus.
„Taip yra todėl, kad tais laikais prieskoniai nebuvo vien pagardai maistui. Prieskoniai buvo tokie brangūs, kad netgi buvo naudojami medicinoje. Tais laikais cheminių vaistų juk nebuvo“, - teigia C. Celikas.
Stambulo prieskonių turgus buvo pastatytas kaip Naujosios mečetės priestatas. Kadangi turguje virė aktyvi prekyba, surinktų mokesčių pakako mečetės išlaikymui.
Pasak. C. Celiko, kiekvieną rytą, prieš turgui atsidarant, čia susirinkdavo visi amatininkai ir prekeiviai. Turgaus viršininkais šiais laipteliais užlipdavo į šį balkoną ir sakydavo maldą. Į maldą įsitraukdavo visi ir melsdavo sėkmingos prekybos.