Maždaug 20 žagarėlių reikės:
- 250 g varškės (9 proc. riebumo)
- 200–250 g miltų
- 2 kiaušinių
- 5 v. š. cukraus
- 2 a. š. kepimo miltelių
- 1,5 a. š. vanilinio cukraus
- 2 žiupsnių druskos
- saulėgrąžų aliejaus kepimui
- 1–2 v. š. cukraus pudros
Gaminimas:
- Viename dubenyje šakute sutriname varškę su kiaušiniais, cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska.
- Kitame dubenyje sumaišome 200 g miltų su kepimo milteliais.
- Į varškės masę įsijojame pusę miltų, išmaišome, po to įsijojame kitą pusę miltų ir išminkome tešlą. Jei tešla labai kimba prie rankų, įberiame dar miltų. Miltų kiekis priklauso nuo varškės drėgnumo. Mano naudota varškė buvo gana sausa, tad pakako truputį daugiau nei 200 g miltų. Tešla turėtų būti minkšta, šiek tiek kibti prie rankų. Jei įdėsite per daug miltų, tuomet žagarėliai bus kieti.
- Stalviršį pabarstome miltais, imame 1/3 tešlos, iškočiojame ~1 cm storio tešlos lakštą, supjaustome jį į 3–4 cm storio juostas, o juostas supjaustome į ~10–12 cm ilgio mažesnes juosteles. Kiekvienos juostelės viduryje padarome pjūvį (~6–7 cm ilgio), tada vieną juostelės galą perkišame per pjūvį ir taip suformuojame visus žagarėlius. Kepti paruoštus žagarėlius dedame ant miltais pabarstytos lentelės ar stalviršio.
- Didelėje keptuvėje įkaitiname aliejų ant vidutinės ugnies. Aliejaus reikia tiek, kad žagarėliai galėtų jame plaukioti (iškilti į paviršių).
- Žagarėlius sudedame į keptuvę (kepame po ~5–6 žagarėlius, priklausomai nuo keptuvės dydžio). Kepame, kol viena pusė gražiai paruduoja, tada apverčiame ir taip pat iškepame iš kitos pusės. Iškepusius žagarėlius dedame ant lėkštės su popieriniu rankšluosčiu, kad susigertų riebalai. Kai žagarėliai atvėsta – sudedame ant serviravimo lėkštės ir apibarstome cukraus pudra.
Skanaus!
Pastaba. Kad žagarėliai nesukietėtų, laikykite juos uždengtame inde ar uždenkite indą plastikiniu maišeliu.