„Turiu 26 metų veiklos su priklausomybių turinčiais žmonėmis patirties. Tad jei Kūčios yra ta gera proga, kai ant švenčių stalo vyno nebūtų, būtų džiugu.
Kitas momentas – geriama ar ragaujama? Vynas yra ragaujamas, o ne geriamas.
Pas mus stengiamasi ruošti natūralias, tradicijas išlaikiusias Kūčias. O mūsų tautiniuose papročiuose ant Kūčių stalo vyno nėra. Mes kaip ir lenkai turime turime daug valgių, bet vyno nevartojame.
Taigi, prisilaikyčiau nuomonės, kad Kūčių vakarienė neturėtų būti proga vartoti alkoholį. Ne tas vakaras, ne tam šis laikas skirtas. Nederėtų“, – sako kunigas.
V. Rapalis pasakoja buvęs pačiose įvairiausiose Kūčiose – ir prašmatniose, prabangiose, ir tokiose, kuriose Kūčios tik imituojamos buvo, bet, sako, niekada niekur neteko matyti bet kokio alkoholio.
Kunigo svarstymu, socialinėje erdvėje toks klausimas užduotas galimai siekiant paprovokuoti.
„Na o tiems, kam Kūčių vakarą trūks vyno, galima pasiūlyti gruodžio 27 dieną ateiti į bažnyčią – tądien yra laiminamas vynas. Tai tokia pati tradicija kaip ir laiminti kalėdaičius, žvakes, pelenus.
Žmonės atsineša vyno palaiminti ir paskui vartoja jį kaip vaistus. Tądien suteikiama tokia emocionalija: kad gėrime esantis blogis nepasklistų, kad to blogio žmogus neprarytų“, – užsukti įbažnyčią pakvietė kunigas.
Na o paprašytas pakomentuoti mišių metu kunigo išgeriamą vyno taurę, kunigas Vyrautas sakė: „Tai yra Jėzaus Kristaus kančia ant kryžiaus nekruvinu būdu, atkartojama šventose Mišiose pagal Jėzaus pasakymą: tai darykite mano atminimui.“