„Visose savo knygose receptus pateikiu su trumpa įžanga, bet naujausioje juos lydi daug išsamesnės istorijos, susijusios ne tik su patiekalo skoniu, bet ir su asmeniniais potyriais. Jų knygoje lygiai tiek pat, kiek receptų – kiekvienai metų savaitei po vieną. Be 52 skanių istorijų, pasakojančių, kaip receptai atkeliavo į mano virtuvę, kaip keitėsi kartu su manimi, kokią vietą užima mano šeimoje, knygoje taip pat sugulė ir keturios metų laikų įkvėptos istorijos iš mūsų gyvenimo vasarnamyje Druskininkuose. Jas rašiau norėdama įkvėpti lėtam sezoniniam gyvenimo būdui – džiaugtis skirtingais metų laikais ir mėgautis jų dovanojamomis gėrybėmis“, – sakė R. Ničajienė.
Sodų, daržų ir miško gėrybes, naudojamas skanumynams, R. Ničajienė naujausioje savo knygoje įvardija kaip grynuolius. „Prie jų priskiriu ne tik vaisius, uogas ir daržoves, bet ir, pavyzdžiui, liofilizuotas gėrybes, juodąjį šokoladą. Iš viso knygoje pristatau 12 sezoninių ingredientų grynuolių – po vieną kiekvienam metų mėnesiui. Tai suteikia knygai išsamumo, o skaitytojui – vertingos informacijos apie maistingus ir naudingus skanumynų ingredientus“, – sakė knygos autorė.
Daug žinių apie produktų maistingumą R. Ničajienė sukaupė rašydama ankstesnes knygas. „Maistingu vadinu tokį maistą, kuris pasižymi įvairove ir kokybiškais ingredientais. Visuose naujos knygos receptuose naudoju tik natūralius, naudingus ingredientus ir visiškai atsisakiau rafinuotų produktų: baltų kvietinių miltų, rafinuoto aliejaus, taip pat – baltojo cukraus, – aiškino ji ir prisipažino, kad pačiai jo atsisakyti buvo lengviausia. – Jį iškeičiau į natūralius saldiklius: nerafinuotą cukranendrių cukrų, medų, klevų ir agavų sirupą. Rafinuotus kvietinius miltus dažniausiai keičiu daug maistingesniais šviesiais speltų, grikių, ryžių, kukurūzų, riešutų miltais, o rafinuotus aliejus – lydytu ghi sviestu ir tyru alyvuogių aliejumi.“ Pastarąjį vietoje įprasto sviesto R. Ničajienė naudoja ir obuolių pyragui, kurio receptą parsivežė iš kelionės po Toskaną ir kuris, pasak knygos autorės, šį rudenį yra vienas dažniausiai kepamų jos pačios namuose.
Knygoje „Sezoninių skanumynų istorijos“ autorė dalijasi prisiminimais ne tik iš kelionių, bet ir iš jos gyvenimo vasarnamyje Druskininkuose. Būtent čia buvo sukurtos visos septynios R. Ničajienės knygos: pati pirmoji, prieš penkerius metus skaitytojus pasiekusi knyga, tokiu pačiu pavadinimu kaip ir autorės rašomas tinklaraštis, – „Sezoninė virtuvė“. Po jos R. Ničajienė parengė visiems lietuviams puikiai žinomų klasikinių desertų knygą „Nostalgiški skanumynai“, į kurią, kaip ir naujausią, sugulė 52 receptai. Keturios serijos „Gero maisto dienoraštis“ knygos buvo išleistos per vienerius metus ir tarptautiniame kulinarinių knygų konkurse „Gourmand Awards 2017“ pripažintos geriausiomis knygų serijų kategorijoje. Jose kiekvienai dienai R. Ničajienė skyrė po vieną sveikesnio patiekalo receptą, o su naujausia knyga lyg pratęsia šią seriją, pasiūlydama po maistingesnį desertą kiekvienai savaitei.
Kaip ir ankstesnes keturias, taip ir knygą „Sezoninių skanumynų istorijos“ stilizavo dailininkė Inga Dagilė, o šimtais nuotraukų papuošė ir R. Ničajienės istorijas papasakoti padėjo fotografės – mama Loreta ir dukra Elzė iš studijos „Fotopastelė“.
Šį rudenį R. Ničajienė planuoja knygos „Sezoninių skanumynų istorijos“ pristatymo skirtinguose Lietuvos miestuose turą.