DELFI apsilankė vienoje seniausių ilgametes tradicijas išlaikiusių vaistinių Šiauliuose – „Valerijonas“, kur vaistininkė Almyra Girdenienė šiauliečiams jau nuo seno padeda rūpintis sveikata ir gera savijauta.
Pasak vaistininkės, šiuo atveju tinkamiausias – moliūgų aliejus. Šį aliejų geriausia būtų rinktis ekologišką, jį kuo puikiausiai galima naudoti kaip vaistą.
„Atsikėlus ryte privaloma išgerti šilto vandens puodelį, kurio temperatūra turėtų būti tarp 37 – 42 laipsnių Celsijaus, juo užgeriame aliejų. Jei turite problemų su cholesteroliu, širdimi – labai gerai yra ekologiškas, ypatingai grynas alyvuogių aliejus, tačiau jei norime refliuksui, tai arbatinį šaukštelį moliūgų aliejaus užgerkite šiltu vandeniu ir valgykite tik po 20 – 30 minučių. Tokia procedūra daugeliui tikrai padeda.
Na, o moliūgų aliejus vyrams – tarsi auksas. Puikiai tinka tvarkyti prostatos reikalus. Rekomenduojama vartoti 15 minučių prieš valgį po arbatinį šaukštelį“, – mokė vaistininkė.
Ilgus metus vaistinėje dirbanti moteris patarė, kaip atskirti kokybišką moliūgų aliejų.
„Įpylus aliejų į indelį reikėtų į jį pašviesti ir iš apačios žiūrint pamatyti, kokia jo spalva. Geras moliūgų aliejus šviečia raudonai. Jei spalva ruda – toks aliejus yra prastos kokybės“, – kalbėjo A. Girdenienė.
Aliejus taip pat turi puikias skonines savybes ir laikomas ypatingu delikatesu. Moliūgų aliejų kuo puikiausiai galima gardinti net saldumynus, pavyzdžiui, užsipilti ant ledų. Tinkamas skaninti sriubas, o maišant su alyvuogių aliejumi ir medumi, galima pasigaminti gardų salotų užpilą.
„Pagamini salotų puodą su alyvuogių aliejumi ir užpili šaukštelį moliūgų aliejaus – fantastiškas skonis. Vienintelis minusas – jis nėra pigus“, – kalbėjo moteris.
Moliūgų sėklų aliejuje gausu fitosterolių, vitaminų – A, B, C, D, PP. Ypač didelis vitamino E kiekis. Jame taip pat gausu nesočiųjų riebalų rūgščių, baltymų, cinko, fosforo ir kitų mineralinių medžiagų.
Pasak vaistininkės, tai neįkainojamas sveikatos lobis, kuris turėtų puikuotis ant kiekvieno stalo.