Feisbuko grupėje „Lankytinos vietos“ Mazgirių gintaro muziejus pasidalino nuotraukomis, kuriose matosi gintarais nusėtas smėlis. Muziejus leido nuotraukomis pasidalinti su „Delfi“ skaitytojais.

Gintaras paplūdimyje

„Prie jūros smagu ne tik vasarą, bet ir rudenį. Kai po didesnių audrų jūra dovanoja gintarą!“, – rašoma muziejaus feisbuko įraše.

Pasirodo, šis gintarais nusėtas paplūdimys yra Nidoje.

Gintaras paplūdimyje

Feisbuko grupėje žmonės puolė komentuoti, kad jau senokai matė tokio dydžio grynuolių. Muziejaus atstovai internautams patikino, kad dar paplūdimyje galima rasti gintarų, tik reikia žinoti, kur ieškoti.

Gintaras paplūdimyje

Kaip atpažinti grynuolį

  • Norint, kad neliktų abejonių dėl to, ar gintaras tikras, galima atlikti paprastus bandymus. Galima naudoti UV spindulių metodą. Jei akmuo švyti balkšvai, melsvai – jis tikras.

  • Sakoma, kad į delną trinamas tikras gintaras įkaitinamas tiek, kad galima užuosti pušų sakų kvapą.

  • Gintaro paviršių galima patrinti kokiu nors spiritiniu tirpalu. Sumirkyta servetėlė iškart prilips prie imitacijos, o tikras gintaras net nesureaguos.

  • Į 100 ml vandens įpylę 15 g druskos ir išmaišę, įmeskite gintarą. Tikras plūduriuos paviršiuje, o netikras – skęs. Po šios procedūros nepamirškite gintaro nuplauti.

Beje, užkietėjusi gintarų rinkėja yra ,,IS agency“ vadovė, televizijos laidų vedėja bei iniciatyvų autorė Indrė Stonkuvienė. Apie tai daugiau pasiskaityti galite čia:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)