„Po dviejų mėnesių užsukau į parką ir likau nemaloniai nustebinta. Lauko treniruokliai perkelti į kitą vietą ir paskendę dumblyne“, – pasakojo Egidija.

Ji turi judėjimo negalią, tačiau stengiasi nepasiduoti ligai. Gydytojai panevėžietei žadėjo neįgaliojo vežimėlį, tačiau moteris iš paskutinių stojasi, ima į parankes ramentus ir eina.

„Man vienintelis išsigelbėjimas – judėti. Dar esu gana jauna, nenoriu pasiduoti. Bet neprivažinėsi tiek po sanatorijas, todėl einu į gatves, parkus, judu, sportuoju“, –kalbėjo valinga moteris.

Ji mielai užsukdavo ir į lauko treniruoklių aikštelę Kultūros ir poilsio parke, visai netoli jos namų. Į ją ateidavo daug panašaus likimo žmonių, senjorų, nes aplinkiniai Parko, Tulpių kvartalai, pasak Egidijos, itin sparčiai senstantys.

Kelerius metus džiuginęs nemokamas sporto klubas po atviru dangumi dabar liūdina lankytojus. Per parko atnaujinimo darbus treniruokliai buvo išmontuoti ir perkelti į kitą vietą.

„Aikštelė kaip pelkė, kai kurių treniruoklių neliko, kiti – kliba, aplūžę. Aš pati anksčiau domėjausi tais treniruokliais, kai jie dingo. Man buvo paaiškinta, jog tai laikina. Bet dabar tikrai netylėsiu“, – piktinosi neįgalioji.

Grąžino prašant

Kultūros ir parko atnaujinimo projekto vadovas, Savivaldybės atstovas Tadas Stanikūnas paaiškino, kad rengiantis tvarkymo darbams buvo numatyta demontuoti senuosius treniruoklius parke. Tačiau įgyvendinant projektą panevėžiečiams jų itin ėmė trūkti, tad nuspręsta įrangą grąžinti.

„Kartu su projektuotojų ir rangovo atstovais buvo parinkta vieta ir treniruokliai atstatyti. Šie darbai nebuvo įtraukti į projektą, o oro sąlygos kol kas neleidžia dabar tinkamai sutvarkyti aplinkos. Įvažiavusi bet kokia technika šiuo metu padarys daugiau žalos nei naudos“, – kalbėjo projekto vadovas. Jis patikino, jog Savivaldybė tikrai sutvarkys ir šią parko vietą, kai tik bus tam palankios oro sąlygos.

„Pačių treniruoklių būklės dabar negalėčiau pakomentuoti, jie tikrai nėra nauji“, – pridūrė T. Stanikūnas.

Projektų vadovo teigimu, panašių lauko treniruoklių Panevėžyje yra ir daugiau. Jie stovi prie Alfonso Lipniūno progimnazijos stadiono, „Minties“ gimnazijos, Panevėžio bendruomenių rūmų, kai kurių daugiabučių namų.

Panašaus stiliaus naujos sporto oazės įrengtos šalia dviračių tako prie „Ekrano“ marių, ties „Aukštaitijos vandenimis“ ir „Wake Panevėžys“ parku.

Nauja treniruoklių aikštelė numatyta ir Skaistakalnio parke. Čia sportinės įrangos bus žymiai daugiau nei prie „Ekrano“ marių dviračio tako.

Reikia tik noro

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininko Jono Dumšos nuomone, Panevėžyje neįgalieji turi pakankamai galimybių laisvalaikiui leisti ar pasportuoti.

„Pažįstu vaikinukus, kurie žaidžia krepšinį Lengvosios atletikos manieže, juos ten treniruoja treneris. Be to, Savivaldybė nuo pernai nemokamai siūlo neįgaliesiems lankyti kai kurias miesto sporto bazes. Žinau, kad Jaunuolių dienos centro lankytojai eina į teniso kortus“, – kalbėjo pašnekovas.

Neįgaliesiems, anot jo, patinka ir atnaujintas Kultūros ir poilsio parkas, kurio takai vežimėlių ratams labai patogūs.

„Apie lauko treniruoklius ten nieko negaliu pasakyti, nes pats nemačiau. Gal dar ir pats projektas nebaigtas, o mes šaukti mėgstame. Bet Panevėžyje tikrai yra kur lankytis, tik gal informacijos mažoka. Ir akcentuojama dažniausiai vaikų žaidimo aikštelės, bet neįgaliųjų ar senukų iš jų nuo suolelio tikriausiai niekas neveja. Dažnai matau su šiaurietiškomis lazdomis einančius senyvus gyventojus, nieko jiems netrūksta, reikia tik noro“, – pabrėžė J. Dumša.