Tikėtina, kad gaisras galėjo įsiplieksti nuo miško lankytojų palikto laužo – netoliese yra sąvartynas ir Šiaulių miestas. Toje vietoje jokie miško kirtimo darbai vykdomi nebuvo.
„Tai pirmasis toks gaisras šiemet. Ir, beje, kilęs žiemą, kada miško gaisrai išvis kyla retai. Tokie gaisrai pasitaiko vos kartą kitą per keletą metų. Nors pagal plotą dažniausiai užima nedidelį plotą, tokių gaisrų gesinimas gan sudėtingas ir specifinis: reikia perkasti durpių sluoksnį nuolatos pilant vandenį“, - pasakoja Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas.
Gaisrai skirstomi į žemutinius, kai dega miško paklotė, taip pat viršutinius, kai dega ir medžių lajos, bei požeminius, kaip ir šiuo atveju – kai dega durpingas dirvožemio sluoksnis.
„Miško lankytojams norime priminti, kad miške laikytųsi tvarkos ir visų saugumo reikalavimų: kurti laužą bei jį palikti iki galo neužgesintą yra pavojinga ir žiemos metu. Turbūt daugeliui atrodo, kad aplink esant storoms sniego pusnims ir drėgmei, nieko nenutiks, tačiau tokie atvejai tik dar kartą parodo, kokia ugnis yra pavojinga net ir vyraujant žiemos šalčiams“, - teigia D. Adžgauskas.