Sprendimas dėl draudimo sostinėje deginti anglis ar durpes šį birželį dar neįsigalios, praneša Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau kviečia gyventojus jau dabar sąmoningai rinktis švaresnį, aplinkai ir patiems žmonėms mažiau kenksmingą šildymo būdą.
durpės
48 straipsnių
Durpės – organinė degioji nuosėdinė uoliena, susidariusi iš pelkių augalijos liekanų, kurios ne visai mineralizavosi dėl vandens pertekliaus ir deguonies trūkumo. Natūralios durpės pagal struktūrą skirstomos į plaušines (mažai susiskaidžiusias) ir amorfines (gerai susiskaidžiusias). Pagal susidarymo sąlygas, durpės skirstomos į tipus (žemapelkines, aukštapelkines ir tarpines) bei potipius (raistines, plynraistines ir plynines).
Josvainiuose, netoli Kėdainių, gyvena šio straipsnio herojus Tomas Samalius. Trumpai tariant, Tomas yra mokytojas, kuris, neturėdamas nieko bendro su žemės ūkiu, nusprendė imtis šilauogių auginimo. Ar ūkininkauti jam pavyks, pašnekovas dar nežino, tačiau savo iki šiol sukaupta patirtimi jis sutiko p...
Degalų akcizų didinimas ir kai kurių lengvatų iškastiniam kurui atsisakymas leis per penkerius metus surinki iki 1,1 mlrd. eurų pajamų į valstybės biudžetą, o šaliai gresia prievolė susimokėti 700 mln. eurų, jeigu ji nepasiektų klimato kaitos tikslų, teigia Aplinkos ministerija. Ji pripažįsta, kad d...
Vienas didžiausių Šilutės darbdavių skaičiuoja mažėjančius pardavimus: Kinijos rinkos praradimas kainavo milijonus (16)
Šilutės rajone driekiasi didžiuliai durpynų laukai. Juos valdo jau daugelį metų veikianti ir viena didžiausių šio krašto darbdavių UAB „Klasmann Deilmann Šilutė“. Įmonė užsiima durpių substratų gamyba. Įmonės vadovas pasakoja, kad pastaruoju metu įmonei nemažas smūgis buvęs Lietuvos ir Kinijos konfl...
Daliai Lietuvos gyventojų gali tekti persvarstyti būsto šildymo sprendimus. Aplinkos ministerija siūlo visiškai atsisakyti kietojo iškastinio kuro. Kritikai sako, kad sužiūrėti visų gyventojų nepavyks vien dėl administracinių pajėgumų trūkumo, praneša LNK Žinios.
Aplinkos ministerijai pasiūlius nuo 2025 metų atsisakyti šildymui naudojamo kietojo iškastinio kuro, šio tikslo pasiekti padėtų Lietuvoje uždrausta prekyba anglimis ir durpėmis, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Nuo 2025 Lietuvoje siūloma drausti naudoti kietąjį iškastinį kurą – akmens anglį, lignitą, durpes. Draudimas apimtų visas kuro deginimo paskirtis: šilumos gamybą, maisto ir karšto vandens ruošimą, nurodoma įstatymo projekte, kurį derinimui pateikė Aplinkos ministerija.
Dujinis būsto šildymas dar neseniai atrodė kaip vienas iš pigesnių pasirinkimų, tačiau keliskart pabrangusios dujos mažina šio sprendimo patrauklumą bei dujinių katilų prekybą. Įtakos jų pardavimui turėjo ir kompensacijos, skatinančios rinktis žaliosios energetikos, o ne iškastinio kuro sprendimus, ...
Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.
Vilnius po metų uždraus šildytis būstą anglimis ar durpėmis. Savivaldybės duomenimis, kietąjį kurą naudoja beveik keturi tūkstančiai sostinės namų ūkių. Žmonės galės pretenduoti į kompensaciją pasikeisti šildymo sistemas, tačiau nesiimantieji veiksmų rizikuos gauti baudą, praneša LNK Žinios.
Kai artėjant pavasariui esame išsiilgę šviežių daržovių ir žalumynų, pats metas pamažu planuoti būsimą daržą. Nors sėklų daiginimas nėra sudėtingas procesas, net ir patyrę augalų entuziastai vis dar pridaro klaidų, dėl kurių sulaukia skurdaus derliaus ar daigeliai apskritai neužauga. Todėl ekspertai...
Lietuvoje durpių gavybos verslas yra puikiai išvystytas. Nors nemaža mūsų durpynų dalis yra įtraukta į saugomų teritorijų sąrašus, kur jokie darbai negali būti vykdomi, verslas atranda teritorijų, kur gali ir galės dar ilgai darbuotis.
Ar galima atkurti pelkes po durpių kasybos? Mokslininkai sako, kad taip: durpių išteklių telkiniai gali būti sėkmingai rekultivuoti, visiškai atkuriant aukštapelkių augalų bendrijas, tuo pačiu sudarant natūralias sąlygas įvairioms paukščių, vabzdžių ir kitų gyvūnų rūšims įsikurti.
Jei planuojate rimtai užsiimti daržininkyste, reikia žinoti į kokią dirvą sodinti vieną ar kitą augalą. Trumpai apibūdinsime pagrindinius tipus.
Gruodžio mėnuo dar nereiškia ramybės sodininkas. Pats laikas augalus balinti ir rengti apsaugas nuo žvėrių, medelius tepti repilentais.
Rudeninis tręšimas subtilus darbas, nes padarius klaidą, galima tiesiog išmesti vertingus priedus į balą ir pakenkti augalams.
Patalynė iš lino, apatiniai iš bambuko, servetėlės iš jūržolių pluoštų. Tokie pirkėjų pasirinkimai tampa vis labiau įprasti. Populiarėja ir, pavyzdžiui, tekstilė iš kanapių. Vis dėlto dar retas žino ir dairosi gaminių iš durpių pluošto. Pasirodo, ši tręšimui ar kurui įprasta medžiaga gali būti naudo...
VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio Šiaulių girininkijoje užfiksuotas miške kilęs gaisras. Sausio 17 d. užsidegė po sniego sluoksniu esanti eglyno durpinga paklodė. Anot specialistų, tokių požeminių gaisrų gesinimas žiemą yra gan sudėtingas, gesinimo darbai vykdyti visą dieną....
Valstybinių miškų urėdija pirmadienį pranešė planuojanti atkurti vadinamąją Sacharos pelkę Rokiškio rajone.
Svogūnines gėles patartina pirkti ir sodinti jau dabar, jeigu norite, kad kitąmet gėlynuose žiedai skleistųsi kuo ilgiau: vos nutirpus pirmiems sniego lopinėliams ir iki pat vėlyvų rudens šalnų. O kad jos glostytų akį ne vienerius metus, būtina tinkamai pasodinti. Prisiminkite pagrindines taisykles.