Menininkas Saype kartu su komanda darbavosi ant Gedimino kalno šlaito ir trečiadienio vakarą nekantraujantiems parodė savo freską. Kūrinyje vaizduojamos susikibusios rankos skelbia žmonių ir valstybių vienybės idėją.

„Žinau, kad Gedimino kalnas yra Lietuvos simbolis – suprantu, kad man suteikta nepaprasta garbė čia kurti. Pirmą kartą dirbu prisirišęs apsauginiu lynu, nes kalno šlaitas nepaprastai status. Kūrinys matomas iš toli, todėl žmonės jau dabar gali stebėti visą kūrimo procesą“, – sako menininkas.

Menininko SAYPE freska ant Gedimino kalno

„Pasaulyje, kur vienas su kitu esame kaip niekad susiję, tuo pat metu esame ir labai susiskaldę“, – nuogąstauja Saype.

Vilnius yra 21-asis miestas simbolinėje miestų grandinėje, kurią savo kūriniais formuoja Saype. Pirmasis jo gigantiškas kūrinys 2019 m. nugulė Paryžiuje, Eifelio bokšto papėdėje.

Vėliau jo darbai simboline gija sujungė Ženevą, Tokiją, Stambulą, Keiptauną. Prieš pat Vilnių šioje grandinėje įsiamžino Kairas, kur šią vasarą menininkas papuošė Egipto piramidžių papėdę. Pasak SAYPE, jo kūriniai visame pasaulyje kviečia žmones susivienyti ir kartu kurti ateitį, kurioje universalios žmogiškumo vertybės persipina su pagarba gamtai.

Vilnius menininkui yra ypatingas miestas, nes čia jo kūrinys įgyja dar gilesnę reikšmę. Kai prieš metus pirmą kartą besilankydamas Lietuvoje jis sužinojo Baltijos kelio istoriją, ši jį nepaprastai palietė. Menininko naudojamas vienybės simbolis – susikibusios rankos – primins ir apie istoriniame Baltijos kelyje nuo Vilniaus iki Talino 1989 m. tvirtai rankomis susikibusius šimtus tūkstančių žmonių.

Menininko SAYPE freska ant Gedimino kalno

„Kai sužinojau apie Baltijos kelią, pajutau, kad Vilnius tarsi būtų laukęs manęs“, – sako Saype.

Saype nutapyta freska kūrinys yra viena iš Lietuvos sezoną Prancūzijoje atspindinčių programos „Prancūzijos atgarsiai Lietuvoje“ dalių.

Programa, kaip ir freska, oficialiai bus pristatyta kitą savaitę – rugsėjo 17 d. Tądien sostinėje taip pat vyks ir nemokamas „Fanflures de France“ koncertas.

Prancūzijos atgarsių Lietuvoje programa siekiama minėti ilgalaikę Lietuvos ir Prancūzijos partnerystę bei šalis siejančias Europos vertybes.

Trijų mėnesių trukmės programa, skirta įvairiomis kultūros ir meno formomis supažindinti Prancūzijos visuomenę su šiuolaikine Lietuva ir jos kultūra.