Biudžete vietos atsirado ir Gedimino kalnui: už 15 mln. eurų tikimasi kalną sutvarkyti taip, kad nuošliaužų daugiau neatsirastų. Numatoma rekonstruoti ir rūmų pamatus, pagrindinį pėsčiųjų kelią į kalną. Darbai truks mažiausiai trejus metus. Nacionalinis muziejus tikisi paramos ir keltuvo rekonstrukc...
Gedimino kalnas
182 straipsnių
Gedimino kalnas arba Pilies kalnas – erozinė kalva Vilniuje, Neries kairiajame krante, prie Neries ir Vilnios santakos. Aukštis virš jūros lygio – 142 m, santykinis aukštis – 48 m. Tai antropogeniškai performuotas erozinės kilmės kalvaragis, viduramžiais paverstas įtvirtinta piliaviete.
Reikšmingiausi 2025 metų valstybės biudžeto projekto kultūros srities akcentai – papildomos lėšos projektiniam finansavimui, kultūros darbuotojų atlyginimams didinti, kultūros įstaigų plėtrai, Gedimino kalnui, skelbia Kultūros ministerija.
Gedimino kalno papėdėje šį pavasarį duris atvėrė Europoje analogų neturinti vieta. Pilininko namas, į kurio duris pasibeldė „Delfi“ laida „Ar galiu užeiti?“, buvo pastatytas XVI amžiuje, o viena iš jo sienų, prilaikanti Gedimino kalną, buvo sumūryta net šimtmečiu anksčiau.
Ar galiu užeiti? Vienas naujausių muziejų Vilniuje: slaptas tunelis ir Gedimino kalną laikanti siena
Gedimino kalno papėdėje dar visai neseniai duris atvėrė nauja Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicinė ervdė – Pilininko namas. Į šio unikalaus pastato duris pasibeldė „Delfi“ laida „Ar galiu užeiti?“.
Praėjusį trečiadienį Vilniuje prancūzų menininkas Saype pristatė savo naują kūrinį, kuriuo papuošė Gedimino kalną – čia ant šlaito vilniečiai ir miesto svečiai išvydo freską „Nepaisant sienų“.
„Menas – universali kalba, padedanti peržengti kalbos barjerus, kultūrinius skirtumus ir geriau suprasti vienam kitą“, – įsitikinęs menininkas SAYPE, kurio kuriamos milžiniškos freskos kontūrus jau galite išvysti Gedimino kalno šlaite. Kūrinyje vaizduojamos susikibusios rankos skelbia žmonių ir vals...
Baigtas liepos 29 d. ant Gedimino kalno atsiradusios nuošliaužos padarinių šalinimas.
Lietuvos nacionalinis muziejus (LNM) praneša, kad pirmadienį Gedimino kalno pietiniame šlaite atsiradusi nuošliauža nesiplėtė, o jos padariniai pradedami šalinti.
Nuo sekmadienio vakaro kone parą visą Lietuvą draskiusi audra neaplenkė ir sostinės, ir žymiojo Gedimino kalno. Čia fiksuojama didžiulė nauja nuošliauža.
Ministrų kabinetas skyrė per 26 tūkst. eurų sostinės Gedimino kalno priežiūrai. Trečiadienį Vyriausybė nusprendė Lietuvos nacionaliniam muziejui atseikėti daugiau kaip 26 tūkst. eurų iš valstybės rezervo lėšų.
Lietuvos nacionalinis muziejus ant Gedimino kalno pristato naujovę savo lankytojams – garso ir vaizdo gidą su virtualiosios realybės integracija. Šia pažangia technologija siekiama transformuoti lankytojų patirtį muziejuje, kviečiama patirti įtraukiančią edukacinę ir interaktyvią istorinę kelionę. M...
LMA Vrublevskių biblioteka ir Lietuvos dailininkų sąjunga skelbia konkursą skulptūrinės kompozicijos „Žygimantas ir Barbora“ idėjai sukurti ir ją įgyvendinti.
Legenda apie po Gedimino kalnu slypinčius aukso luitus kadaise sudomino net Staliną: ant kojų buvo pakeltos kone visos tarnybos (4)
1950 m. pradžioje Lietuvos SSR MGB kilo neįprastas sujudimas. Jo priežastimi tapo iš vadovybės Maskvoje – SSRS MGB – gautas nurodymas atlikti gan keistą patikrinimą. LSSR čekistams teko kreiptis į vietos geologus, istorikus, architektus ir išsiaiškinti amžių senumo paslaptį. Tokia prieiga vietos ček...
Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“, pirmadienį pranešė muziejus.
Vilniaus Gedimino kalnas vėl grasinasi nuslinkti – krituliai, šilumos rekordai ir šaltukas įsismelkė į kalną, jo šlaituose susikaupęs vanduo kuris stabiliai laikosi dėl šalčio. Didžiausią nerimą kelia pietrytinis šlaitas. Muziejaus atstovas pasakoja, kad nieko dėl to negali padaryti, mat kalno tvark...
Nacionalinis muziejus: Gedimino kalno būklė – stabili, bus vertinama, ar nepalankus teismo sprendimas nesutrukdys darbams
Kaip pasislėpti mieste, kuriame esi gerai atpažįstamas žmogus? „Reikia užsidėti keistą didelį daiktą ant galvos“, – sufleruoja Andrius Mamontovas. Filmuojant klipą dainai „Miestas iš sapnų“ sostinės gatvėse atlikėjas pasirodė su vilko kauke. Jo nepažino nė vienas praeivis.
Gedimino kalno remonto projektą koreguoti atsisakiusiai įmonei – teismo verdiktas: kita pusė sprendimą svarsto skųsti (1)
Lietuvos nacionalinis muziejus byloje dėl Gedimino kalno projektavimo gavo buvusiam projektuotojui, nesutikusiam atsižvelgti į kontroliuojančių institucijų išaiškinimą koreguoti projektą ir gauti papildomus leidimus, palankų sprendimą. Muziejus svarsto galimybę sprendimą skųsti, skelbiama pranešime ...
Problemiškiausių Gedimino kalno vietų Vilniuje kapitalinis tvarkymas planuojamas pavasarį, šiuo metu projektuotojų pasiūlymai baigiami derinti su institucijomis.
Gedimino kalną ir pilį tikriausiai yra aplankę kone visi Lietuvos gyventojai ir užsienio turistai, kurie buvo atvykę į Vilnių. Tačiau didžiausia paslaptis slypi ne kalno viršuje – pilies bokšte, o pačiame kalne. Antrojo pasaulinio karo metais naciai Gedimino kalnui turėjo specialų planą. Čia jie sug...