Vos įžengus pro vartus, lankytojus pasitinka šimtai skaptuotų moliūgų, o akį traukia visai netoli įėjimo esanti trobelė, prie kurios vis stoviniuoja žmonės. Čia trumpam apsigyvenusi ragana. Kiek toliau – siaubo tunelis, už jo ir siaubo miškas bei demonų zona.
Laidai „Ar galiu užeiti?“ parko duris atvėręs Vygantas pasakojo, kad jis – vienas iš dešimties parko kūrėjų. Beje, tai ne pirmas siaubo parkas, kurį sukūrė ši komanda. Jau penktus metus Helovyno nuotaika gyvenantys kūrėjai anksčiau lankytojus kvietė šiurpnakčio nuotaikos pasisemti Kirkiluose, o pernai – sostinės Vingio parke. „Bet šis parkas tikrai išskirtinis, nes įvairesnės zonos, ne vien laukai lygūs“, – apie Kalnų parko reljefą kalbėjo Vygantas.
Bekalbat su Vygantu, „Delfi“ žurnalistė pajuto, kad kažkas iš nugaros jai apjuosė kaklą grandine. Tai – viena iš parko animatorių. „Animatorių reikia paieškoti, todėl svarbiausia aplankyti kiekvieną parko kampelį“, – šyptelėjo Vygantas. Tačiau ne visų animatorių „Delfi“ komandai teko ieškoti, jie patys rado parke dirbančią komandą ir animatorių siekis išgąsdinti pavyko tikrai daugiau nei kartą.
Paėję kiek toliau, išvydome ir karuseles. Tad išgąstis čia susilieja su muzikos garsais ir pramogomis. „Viskas padaryta taip, kad ir mažų neišgąsdinti, ir vyresniems būtų įdomu, – teigė vienas parko kūrėjų. – Animatoriai – profesionalai, stengiasi mažųjų negąsdinti. Ir garso takelį deriname.“
Beje, norint patekti į šį parką, teks atverti ir pinigines. Bilietas suaugusiam asmeniui kainuos 15-18 eurų (kainos skiriasi darbo dienomis ir savaitgaliais), vaikams nuo 3 metų – 11 eurų, yra ir šeimos bilietų. Karuselės į kainą įskaičiuotos, o parko viduje veikia ir nedidelė mugė, kurioje rasite ne tik karšto gėrimo, bet ir šiurpnakčio saldumynų.
Norint pasiekti demonų zoną, teks praeiti varnėnus su raudonais apsiaustais. Ir jie, ir visi demonai – visos komandos fantazijos vaisius ir rankų darbas.
„Viskas šimtu procentų pagaminta rankomis, nėra nė vieno pirktinio dalyko“, – „Delfi“ teigė Vygantas, pridurdamas, kad kasmet dekoracijos vis kitos. Tačiau kuriant svarbu ne tik nuostaba ir efektas, dar svarbiau viską padaryti taip, kad dekoracijų negadintų oro sąlygos, ypač – lietus.
Helovyno Kalnų parke kūrėjas Vygantas pasakojo, kad dekoracijos kuria tik dalį parko atmosferos, kitą dalį sukuria animatoriai, o dar vieną – patys lankytojai. „Kai parkas yra pilnas žmonių, tada visiems daug linksmiau, nes pradeda vienas kito bijoti“, – nusijuokė Vygantas ir pridūrė, kad žmonės patys įsitraukia į žaidimą, pokštauja ir gąsdina vieni kitus, o kai kurie į parką ateina net įsikūniję į kokį nors personažą – su specialiu Helovyno kostiumu.
Toliau vaikštant po Helovyno parką, priėjome siaubo mišką, kuriame – kapinės, kurias saugo iš pasalų lankytojus užklumpantis sargas. O dar toliau teko skuosti nuo animatoriaus su grandininio pjūklo imitacija.
„Delfi“ komandą parke lydėjęs Vygantas nė nekrūpteldavo nuo gąsdinimų, o nors visa komanda reaguodavo priešingai. Tad ar prie gąsdinimų priprantama? Vygantas nusijuokė atsakydamas, kad jam jau nebebaisu.
Besivaikštant parke pradėjo pliaupti lietus, tad teko keliauti į siaubo tunelį, kuriame sunku ką nors įžvelgti pro tirštus dūmus, tačiau labai aiškiai girdisi ir grandininio pjūklo garsas, ir išsigandusių parko lankytojų šūksniai.
Nors kasmet, artėjant šiurpnakčiui, viešoje erdvėje išgirstamos diskusijos dėl šios šventės šventimo Lietuvoje, tačiau pats Vygantas pastebi, kad Helovyno populiarumas vis auga. Šventės populiarumą, pasak Vyganto, didina ir tokių parkų gausa. Jų kasmet Lietuvoje vis daugiau.
Ne tik Vilniuje, bet ir Kirkiluose tokius šiurpnakčio parkus kūręs Vygantas teigia, kad ir vienur, ir kitur lankytojai rodo susidomėjimą tokiais teminiais parkais. „Ir Kirkilų pramogų parke lankytojų būdavo iš visų Lietuvos miestų, čia, manau, tas pats turėtų būti. Ne vien tik vilniečiai. Laukiam ir iš kitų miestų“, – „Delfi“ teigė Vygantas.
„Delfi“ laida „Ar galiu užeiti?“ kviečia kartu pasivaikščioti po šiurpnakčio dvasia alsuojantį Kalnų parką. Visą laidą galite pamatyti čia.