Renginio organizatoriai tradiciškai pasiūlys klasikinę pusės maratono rungtį, 10,5 km, 5 km bėgimus, jaunieji sportininkai stos prie 1 km starto linijos o sportiškosios šeimos, kurios turi dar visai neseniai gimusius būsimus čempionus, galės įveikti 1 km šeimų rungtį, vežant savo atžalas vaikiškajame vėžimėlyje. Pirmą kartą šio Trakų renginio istorijoje vyks estafetė 2×10,5 km, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Tai yra klasikinės pusės maratono bėgimo varžybos ir pačiame bėgime sunku kasmet kažką naujo prigalvoti. Dažniausiai keičiasi tik pramogos ar žaidimai, skirti mūsų dalyviams renginio metu. Noriu pabrėžti, kad toliau tęsime tradiciją ir turėsime renginyje „vaikų darželį“, kur bėgantys tėvai galės palikti savo atžalas. Varžybų trasa išlieka ta pati jau daugelį metų, tad dalyviai gali kasmet palyginti savo rezultatus. Vis tik šiemet mes sugalvojome įtraukti papildomą rungtį tiems bėgikams, kurie mėgsta komandinį sportą ir azartą – estafetę 2x10,5 km“, - pasakojo renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.
Estafetės rungtis į Trakų pusmaratonį įtraukta neatsitiktinai. Tokia pat estafetė šiemet bus rengiama ir „Perskindol“ Druskininkų pusmaratonyje, Vilniaus 10 km bėgime, bėgime basomis, Trakų naktiniame bėgime ir Juodšilių kroso varžybose. Metų eigoje komandos, surinkusios daugiausiai taškų, bus apdovanotos prizais.
Trakų rajono merė Edita Rudelienė teigia, kad šis renginys mieste yra ypač laukiamas, nes tai - ne tik didelė sporto šventė, bet ir simbolinis aktyvaus turizmo sezono startas.
„Trakų pusmaratonis miestui labai svarbus, tai - lyg aktyvaus turizmo sezono startas. Tai yra renginys, kurio laukiame ir mes, trakiečiai, ir mūsų svečiai. Trakai – sportiškas, aktyvus miestas, kurio gyvas, atraktyvus, įtraukiantis įvaizdis ir asocijuojasi su pusmaratoniu. Pusmaratonyje noriai dalyvauja ir miesto, rajono savivaldybės gyventojai. Vykstant šiam renginiui, vyrauja pakili šventinė nuotaika, ji spinduliuoja ir dalyvių, ir gausybės žiūrovų veiduose, - kalbėjo E. Rudelienė. - Tai, kad vykstant bėgimams, dalis miesto uždaroma, nėra problema, nes apie tai gyventojus informuojame iš anksto, o jie jau įpratę laukti ir labai laukia šio puikaus sportinio renginio bei reginio. Trakiečiai supratingi ir svetingi“.
Trakų pusmaratonis kasmet susilaukia didelio dalyvių skaičiaus ir tapo mėgstamas ne tik tarp lietuvių, bet ir tarp kaimyninių šalių bėgikų.
„Trakų bėgimo populiarumą įtakoja daug veiksnių. Nuolat bendradarbiaujame su ne vienu lietuvišku, lenkišku ar baltarusišku klubu, draugiškų bėgimų organizatoriais, su kuriais dalinamės bendra komunikacija apie renginius. Ir žinoma, daug ką lemia unikali gamta, nes dalyviams, nepriklausomai nuo to, koks oras, visada pūs gaiva nuo ežerų, nes trasa beveik visada tęsiasi palei vandens telkinius. O kur dar atsiveriantys nuostabūs vaizdai į Trakų senamiestį bei pusiasalio ir salos pilis“, - pasakojo E. Martinka.
Trakai yra 2020 metų Lietuvos kultūros sostinė. Dėl to, pasak E. Rudelienės, bėgimo dalyvių ir svečių lauks malonios staigmenos, o renginio metu visi galės ne tik grožėtis nuostabia gamta, bet ir nuotaikingais muzikiniais intarpais.
Kaip įprasta, pačiame Trakų centre žiūrovų laukia daugybė pramogų ir įvairūs renginio rėmėjų bei partnerių pasiūlymai.
„Esame labai laimingi, galėdami dalyvauti viename iš pagrindinių sporto renginių Lietuvoje – Trakų pusmaratonyje. Viena iš mūsų misijų yra kuo labiau įgyvendinti klientų norus – kad jie galėtų praleisti laiką su didele aistra. Pastebime, kad visose Baltijos šalyse vis daugiau ir daugiau bėgikų pasirenka stebėti savo progresą naudojantis išmaniaisiais laikrodžiais. Žmonės stebi ne tik savo greitį, bet ir kitus duomenis: dienos streso lygį, miego kokybę, kas turi įtakos bėgikų rezultatams“, - pabrėžė Dmitrijs Lisicins, „Garmin“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims.
Dar viena įdomi naujovė Lietuvos bėgimų padangėje – unikalūs dvigubi medaliai. Vieną dalį medalio galima bus gauti balandžio 4 dieną vyksiančiame Druskininkų bėgime, o antrąją – Trakuose.
„Šiemet nusprendėme bėgikams, kurie įveiks klasikinio pusmaratonio nuotolį, padaryti bendrą įskaitą iš dviejų etapų bei pagaminti jungtinį medalį. Jei esate medalių kolekcininkai, tai mielai kviečiu ne tik dalyvauti šiuose renginiuose ir paįvairinti savo kolekciją dvigubu Druskininkų ir Trakų pusmaratonių medaliu“, - pabrėžė E. Martinka.