„TrackAI“ – dirbtinio intelekto technologijos regos sutrikimų nustatymui

Kūdikių regos patikrą labiausiai komplikuoja tai, kad jie dar nėra pajėgūs kalbėti ir vykdyti gydytojų nurodymų, rašoma pranešime spaudai. Dėl šios priežasties oftalmologai mažamečių regėjimo tyrimui pasitelkia įvairius regos dirgiklius. Normaliai matančių vaikų akys seka judančius ir besikeičiančius objektus ekrane, tuo metu regos sutrikimų turinčių mažamečių žvilgsnis juda chaotiškai arba nereaguoja į vizualinius dirgiklius.

„TrackAI“ būtent ir yra pagrįstas tiriamo mažylio žvilgsnio analize. Tyrimui reikalingi du prietaisai – įprastas „Huawei P30“ išmanusis telefonas ir specialus „DIVE“ priedas. „DIVE“ ekrane rodomi įvairūs objektai, kol jo akių sekimo modulis registruoja paciento žvilgsnį kiekvienu momentu, o „Huawei“ telefonas naudojamas tyrimo eigos valdymui bei surinktos informacijos analizei.

Tyrimo metu nustatyti duomenys „Huawei P30“ apdorojami naudojant „HiAI 2.0“ dirbtinio intelekto platformą. Visa tai įmanoma dėl didelio šios serijos išmaniuosiuose montuojamo „Kirin“ procesoriaus pajėgumo ir efektyvumo. Nepaisant to, žvilgsnio analizė yra labai sunki užduotis net ir tokiai pažengusiai technologijai kaip dirbtinis intelektas, todėl kuriant šios informacijos apdorojimo algoritmą prireikė ištirti net 1500 skirtingo amžiaus ir tautybės vaikų.

Realūs partnerystės rezultatai

Vienos „TrackAI“ partnerių, docentės, Zaragozos (Ispanija) universiteto ligoninės vaikų oftalmologės dr. Victoria Puyeo teigimu, šiuo metu „Huawei“ ir „DIVE“ yra labai arti veikiančios ir patvirtintos regos tyrimo sistemos, leisiančios tirti vos 6 mėnesių amžiaus kūdikių regėjimą, sukūrimo. Testuojamas prototipas turėtų būti pajėgus nustatyti diagnozės tikimybę.

Projekto autoriai yra įsitikinę, kad „Huawei P30“ galimybės padės „DIVE“ priedui išpopuliarėti ir tapti naudojamam visame pasaulyje, pradedant oftalmologais Jungtinės Karalystės ligoninėje, baigiant atokios Meksikos vietovės bendrosios praktikos gydytojais. Be to, esant būtinybei, šia sistema ištirti vaiko regėjimą galėtų ir jokių specialių mokymų neišklausęs asmuo.

„Huawei“ ir „DIVE“ kooperacija padės įgyvendinti Jungtinių Tautų organizacijos tvaraus vystymosi programos tikslą, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į akių sveikatą, laikomą vienu pagrindinių gerbūvio aspektų. Kadangi ateityje planuojama bendradarbiauti su dar daugiau nevyriausybinių organizacijų visame pasaulyje, tai taip pat užtikrins regos priežiūros prieinamumą, nepriklausomai nuo paciento amžiaus ar gyvenamos vietos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)