Ieškantiems patogumo ir galimybės dirbti bet kur – išmanusis rašiklis
Išmanieji telefonai pažengė tiek, kad šiandien galime jais ne tik komunikuoti ar žaisti žaidimus, bet ir efektyviai dirbti ar kurti. Naujausiuose išmaniuosiuose galima lengvai tvarkyti dokumentus, dirbti „Microsoft Office“ programomis, versti tekstą tiesiogiai ar lengvai bendrinti darbo informaciją su kitais įrenginiais.
Jei jums nereikia sudėtingų grafinio braižymo programų, tačiau norite savo telefone ne tik atsakinėti į laiškus, vesti užrašus ar fotografuoti, bet atlikti ir sudėtingesnes užduotis tokias kaip prezentacijų ruošimas, vaizdo įrašų redagavimas ar dokumentų tvarkymas, reikėtų atkreipti dėmesį į išmaniuosius su rašikliu. Pavyzdžiui, „Samsung“ tobulindami „Galaxy Note“ flagmanų seriją neseniai pristatė „Galaxy Note10“ ir „Galaxy Note10+“, kurio „S Pen“ rašiklis vartotojams užduotis leidžia atlikti dar patogiau.
Išmaniajame integruotu rašikliu galima ne tik lengviau mokytis paryškinant teksto dalis, bet ir ranka „S Pen“ rašikliu rašytą tekstą konvertuoti į skaitmeninį „Microsoft Word“ ar PDF formatą, pasirašyti dokumentus ir juos išsaugoti PDF formatu. Be to, išmanieji rašikliai suteikia daugiau galimybių ne tik dirbantiems su tekstiniais dokumentais, brėžiniais ar prezentacijomis, bet ir vaizdo turinio kūrėjams. Pavyzdžiui, naujojo „Galaxy Note10“ rašiklio pagalba galima lengvai redaguoti vaizdo turinį tiesiai telefone.
Tvarkyti vaizdo įrašus telefone dažniausiai būna sudėtinga, nes atsukti reikiamą momentą pirštu užtrunka nemažai laiko. Tuo tarpu išmaniu rašikliu apkarpyti filmuotą medžiagą vartotojams pavyks sekundžių tikslumu.
Pažengusiems – grafinė planšetė arba elektroninė rašymo lenta
Esate grafikos dizaineris, rūbų kūrėjas ar tiesiog mėgstate piešti? Prie kompiuterio USB jungtimi lengvai prijungiama grafinė planšetė, taip pat vadinama elektronine rašymo lenta, yra naudingas sprendimas savo srities profesionalams, siekiantiems padidinti darbo efektyvumą ir atrasti daugiau naujų funkcijų, nei dirbant vien su kompiuterinėmis programomis.
Prijungę šį priedą prie kompiuterio galėsite lengvai piešti, rašyti ar modeliuoti brėžinius tarsi ant popieriaus lapo, o vaizdą matyti ne tik piešimo lentoje, bet ir prijungto kompiuterio ekrane. Rašymo lentų rašikliai turi padidinto jautrumo jutiklį, kuriuo pavyks išgauti tikslesnes linijas, nes su kompiuterio pele tai ne visada pavyksta iš pirmo karto.
Negana to, grafinės planšetės dažniausiai turi keletą mygtukų, kurių funkcionalumą galite nusistatyti patys. Pavyzdžiui, jei šiuo metu braižote brėžinį iš smulkių detalių, galite nustatyti mygtukus, atsakingus už linijų ištrynimą ar detalių padidinimą – taip sutaupysite laiko ieškodami šių funkcijų darbo juostoje, ekrane.
Dirbantiems keliais prietaisais vienu metu – jungčių išplėtimo stotelė
Jungčių išplėtimo stotelė yra nepamainomas įrenginys tiems, kas dirba ne vienu prietaisu ir turi nuolat perkėlinėti dokumentus iš vieno įrenginio į kitą. Šis priedas leidžia vienu metu sujungti dažniausiai net iki dešimties įrenginių.
Jei pastebite, kad dirbdami kompiuteriu nebesusitvarkote su atidarytais darbo langais ir be perstojo turite juos perjunginėti, pavyzdžiui, tikrinant dokumentus, reikėtų pagalvoti apie papildomą ekraną. Panaudoję jungčių stotelę galėsite juos lengvai sujungti ir tarpusavyje greitai bendrinti dokumentus.
Prie stotelės galima prijungti ne tik antrą ekraną, bet ir papildomą klaviatūrą, garsiakalbius ar net išmanųjį telefoną. Pavyzdžiui, technologijų bendrovė „Samsung“ savo prietaisams suteikia „DeX“ technologiją, kuri su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip naudojant „Samsung DeX“ telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.
Ši technologija taip pat padeda efektyviau dirbti ir išvengti dėmesio blaškymo – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio, neatsitraukiant nuo pradėtų darbų.