Televizoriai ir kiti įrenginiai su ekranais tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Jie praturtina ir paįvairina kasdienybę, tarnauja kaip darbo ir mokymosi įrankiai, taip pat atlieka daugybę svarbių užduočių, tačiau kartu kenkia sveikatai.
kompiuteris
330 straipsnių

Kompiuteris – skaičiavimo mašina. Kompiuteris neturi intelekto, negali priimti savarankiškų sprendimų ir negali daryti klaidų. Įrenginys kiekvieną savo veikimo sekundę atlieka skaičiavimus, kurie pasireiškia darbo atlikimu. Kompiuterių galimybės bei įvairovė priklauso nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų.
Viena mama iš Didžiosios Britanijos Surrey grafystės buvo suimta ir septynias valandas laikoma kameroje po to, kai konfiskavo savo dukrų „iPad’us“.
Vilniaus universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu aiškinosi, kiek laiko vaikai praleidžia prie ekranų. Gauti atsakymai išties kelia nerimą, todėl kyla natūralus klausimas: ar ekranai – šiuolaikinės vaikystės dalis, ar iššūkis, su kuriuo dar nemokame susidoroti?
Vilnietės kompiuterį sukčiai užvaldė nuotoliu ir bandė atlikti mokėjimus internetu: saugumo ekspertas paaiškino, ką daryti tokiu atveju (5)
Sukčių taktikos toliau tobulėja – jie naudoja vis pažangesnius metodus ir kiekvienas galime tapti jų auka. Taip, deja, nutiko vilnietei, kuri dirbdama savo kompiuteriu pastebėjo, kad į jį realiuoju laiku įsilaužė nusikaltėliai.
Dėl didžiulės technologijų pažangos šiuolaikinė darbo diena daugumai iš mūsų trunka aštuonias valandas per dieną sėdint priešais kompiuterio ekraną.
Lipnia juosta užklijuota kameros lemputė vieniems atrodo kaip paranojos ženklas, kitiems – kaip būtina saugumo priemonė. Didėjant kibernetinių grėsmių skaičiui ir vaizdo konferencijų populiarumui, auga ir dėmesys kamerų (angl. „webcam“) saugumui. Tad atlikus kelis paprastus veiksmus, galima veiksmin...
Mokslininkai prie miniatiūrinio silicio lusto pirmą kartą pritaisė aušinimo sistemą, kuri „aktyviai“ vėsins išmaniuosius telefonus – jiems nebereikės kliautis „pasyviu“ aušinimu ir šiluminiu droseliavimu. „xMEMS XMC-2400 µCooling“ lustas yra vos 1 mm storio – šiek tiek storesnis už kreditinę kortelę...
„Microsoft Windows“ naudotojams – įspėjimai dėl rimtos saugumo spragos: to nepadarius kompiuteriams kyla didelė grėsmė (3)
„Microsoft Windows“ naudotojai gavo pranešimus su raginimu kuo skubiau įdiegti naujausią operacinės sistemos atnaujinimą. To priežastis – aptikta nauja saugumo spraga, kuria pasinaudoję sukčiai gali užkrėsti jūsų kompiuterį.
Turbūt pažįstamas jausmas, kai netyčia ar neapgalvotai paspaudus „delete“ (liet. „ištrinti“) mygtuką atrodo, kad svarbūs failai pradings amžiams. Vis dėlto, Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, nuramina, kad dažnu atveju būdų atgauti šiuos failus – yra. Jis dalijasi patarimais, kaip atras...
Kompiuterį įsijungęs ir tokį vaizdą išvydęs nustėro: ekspertas paaiškino, kas gali nutikti, jei kompiuterį krausite telefono įkrovikliu (2)
Visi esame susidūrę su situacija, kai pamirštame telefono arba kompiuterio įkroviklį, todėl tenka suktis iš padėties – naudoti kito įrenginio įkroviklį. Tačiau ar galima taip elgtis? Ar tai nepavojinga?
Kvantinių kompiuterių lenktynės pasaulyje prasidėjo – ateityje laukia neišvengiami pokyčiai, riba jau peržengta (2)
Prasidėjus lenktynėms dėl naujos kartos kompiuterių, įmonės stengiasi išnaudoti visas galimybes. Būtent kvantinio kompiuterio gebėjimas vienu metu atlikti du dalykus gali smarkiai paspartinti tam tikrų skaičiavimų atlikimo laiką.
Kiekvienai profesijai reikalingi specifiniai įrankiai. Kūrybinių profesijų atstovams, įskaitant filmų kūrėjus, architektus, dizainerius, DI specialistus ir kt., funkcionalus monitorius yra būtinas darbo įrankis. ASUS „ProArt“ ekranų šeima suteikia kūrėjams galimybę dirbti užtikrintai. Geriausi „ProA...
Technologijų era – su pavojais. Taip apibūdinami atvejai, kai vaikai mokosi, bendrauja, valgo ar net miega su mobiliaisiais rankose. Kol kas pavienius, bet medikai fiksuoja atvejus, kai vaikų sukontroliuoti nebegalintys tėvais kreipiasi pagalbos, o vaikams konstatuojama priklausomybė, rodė LNK „Žini...
Statistika rodo, kad maždaug dešimtadalis Lietuvos gyventojų negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, aklumo ar kitų sutrikimų. Tad kaip jie skaito, rašo ar naudojasi kompiuteriu? Lietuvos audiosensorinės bibliotekos vyresnioji specialistė tiflotyrai Ugnė Žilytė sako, kad tokie...
„Apple“ neseniai pristatė ilgai lauktą naujieną – aukštos klasės nešiojamąjį kompiuterį „MacBook Air M3“. Jis pasižymi ne tik neįtikėtiną naudojimo patirtį suteikiančiu greičiu, bet ir integruotomis dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis. Tai reiškia, kad pačiame įrenginyje galima ir profesionaliau pa...
Dažnas iš mūsų savo gyvenimo negalėtų įsivaizduoti be nešiojamojo kompiuterio. Tai puiki priemonė darbui, mokslams ir žaidimams. Tačiau kaip iš tokios didelės pasiūlos išsirinkti tikrai gerą kompiuterį? LOGIN.LT pasiteiravo technologijų eksperto, kokie geriausi kompiuteriai šiemet.
Dirbant IT sektoriuje moteris iki šiol pasiveja įvairūs stereotipai, tačiau Viktorija Andrikonienė, programinės įrangos inžinierė ir komandos vadovė, mano, kad jie pirmiausiai gimsta pačių žmonių galvose. Jos nuomone, dabar visur yra vertinamos žinios, tad svarbu savimi pasitikėti ir neturėti stereo...
„Dragon‘s Dogma 2“ – įdomus ir netipinis žaidimas. Įdomumas prasideda jau vien tame, kad vos pradėjus žaisti nėra aišku, ką čia gavai. Čia perdirbinys ar tęsinys, o gal didesnės apimties atnaujinimas? Ši emocija, be abejo, susijusi su žaidimo siužetu ir jo pasauliu, kuriame gyvenimas vyksta pasikart...
Netikėtame vaizdo įraše Elono Musko bendrovė „Neuralink“ parodė savo pirmąjį pacientą, kuriam yra implantuotas smegenų lustas.
Du 14 colių 3K 120 Hz OLED lietimui jautrūs ekranai aukščiausios klasės itin mobiliame nešiojamajame kompiuteryje suteikia didžiulę darbo erdvę, užtikrinant išskirtinį universalumą keliaujant ir galimybę lengvai atlikti aibę užduočių vienu metu.