1963 metais M. K. Ash padarė tai, kas tuometiniame, vyrų valdomame pasaulyje, atrodė neįmanoma – sukūrė verslą, skirtą moterims. Verslui paaukojusi savo viso gyvenimo santaupas – 5000 JAV dolerių, ji įkūrė net „Forbes“ pripažintą verslo imperiją.

1. Verslą įkūrė metusi darbą

Šiandien autoritetingiausio verslo leidinio pasaulyje – „Forbes“ pripažinta sėkmingiausia visų laikų moterimi verslininke Amerikoje, Mary Kay Ash savo karjerą pradėjo pardavinėdama knygas. Eidama nuo durų iki durų moteris, turėjusi puikių gebėjimų parduoti bet ką, sugebėjo per pusmetį uždirbti net 25000 JAV dolerių. Tapusi pardavimų vadove įmonėje „Stanley Home Products“ ji čia išdirbo net 25 metus.

Tačiau kai vietoje jos paaukštinimo sulaukė naujokas, kurį dirbti apmokė pati Mary Kay Ash, ji nusprendė išeiti į pensiją ir parašyti knygą, kuri turėjo padėti moterims išgyventi verslo pasaulyje, kuriame dominavo vyrai.

Rengdama medžiagą knygai, Mary Kay Ash sudarė du sąrašus: viename ji sužymėjo dalykus, kuriuos, jos nuomone, įmonės daro blogai; kitame nurodė kaip šiuos dalykus būtų galima padaryti geriau. Vėliau, peržiūrėjusi knygos medžiagą, moteris suprato, kad jai netyčia pavyko sukurti puikų marketingo planą – tokį, kuris gali padėti įkurti jos svajonių kompaniją. 1963 metais Mary Kay Ash su sūnaus pagalba įkūrė odos priežiūros ir kosmetikos kompaniją „Beauty by Mary Kay“, taip įrodydama visiems, jog verslas – ne tik vyrų užsiėmimas.

2. Pavyzdys, įkvėpęs milijonus

Mary May Ash savo verslą vystė tuo metu, kai Harvardo verslo mokyklą baigdavo vos 1,2 proc. merginų ir moterų. Visuomeninės nuostatos ir neigiami komentarai jos kaip moters atžvilgiu nesustabdė, o priešingai – įkvėpė drąsos ir užsispyrimo.

Jai buvo svarbu ne tik įrodyti, kad ji supranta verslo taisykles, bet ir sukurti galimybes kitoms moterims siekti savo tikslų. Dabar, „Mary Kay“ kompanija švenčia 50-ies metų gyvavimo sukaktį, o verslo pagrindu tapo viso pasaulio moterų galia. Galima sakyti, kad Mary Kay Ash prisidėjo prie pasikeitusio požiūrio į moteris darbo rinkoje, mat šiais laikais nebėra keista matyti jas ir versle.

3. Pakeitė moterų vaidmenį versle

Šiandien Harvardo verslo mokyklą baigia jau apie 41 proc. moteriškos lyties atstovių. Darbo rinkoje jų dar daugiau – 2015 metais moterys JAV sudarė beveik 47 proc. visų dirbančiųjų. Tuo tarpu šeštajame dešimtmetyje šis skaičius siekė tik kiek daugiau nei 35 proc.

Savo pavyzdžiu įkvėpusi daugelį, Mary Kay Ash buvo viena pirmųjų moterų, pradėjusių perversmą vyrų valdomame verslo pasaulyje. Mary Kay Ash pasiekimus pagrindžia tokie apdovanojimai, kaip Horatio Alger nusipelnusių Amerikos piliečių apdovanojimas bei vieno geriausiai žinomų verslo žurnalų „Forbes“ „Geriausios visų laikų verslo istorijos“ apdovanojimas.

Mary Kay Ash tapo ikona, pripažinta ne tik verslo lyderių, bet ir politikų bei akademinės bendruomenės atstovų, kaip ryžtinga ir savo tikslo nenustojanti siekti asmenybė.

4. Žinoma ne tik dėl pasiekimų versle

Svarbiausias jos verslo receptas buvo pagrįstas noru dalintis sėkme ir suteikti galimybę moterims siekti savo tikslų. Tačiau ši moteris ir jos veikla pasaulyje žinoma ne tik dėl pasiekimų versle, bet ir altruistinio požiūrio. Po vyro mirties ji įsteigė paramos fondą, skirtą onkologinių ligų gydymui. Kasmet visame pasaulyje paramos fondas skiria lėšų įvairioms prevencinėms programoms, skirtoms onkologinėmis ligomis sergančioms moterims ir vaikams.

Pateikiame keletą įkvepiančių M. K. Ash citatų:

Vidutinė idėja, pagrįsta entuziazmu, pasieks kur kas daugiau, nei puiki, bet nieko neįkvepianti idėja.

Daugelis žmonių gyvena ir miršta taip ir nesugroję savo dainos. Bet tik todėl, kad neišdrįso to padaryti.

Kiekviena nesekmė turi išeitį. Tik reikia ją atrasti. Privažiavus kelio galą, ieškokite aplinkkelio.

Aerodinaminiu požiūriu kamanė neturėtų skraidyti, tačiau kamanė to nežino, todėl ji ir skrenda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)