Kaip taikliai – dulkė su pretenzija – štai kas esame kiekvienas iš mūsų. Mane šis supratimas ne sukrečia, o nuramina, nukelia iš puikybės aukštybių. Ir priverčia nusišypsoti bei į viską pažvelgti paprasčiau.

Narciziškumas, puikybė ar tiesiog susireikšminimas mūsų visuomenėje liejasi per kraštus. Kažkas kažką padarė ir kaipmat ima baksnoti į tą savo laimėjimą. Visur tik girdi ir matai kaip ant mielių augančius ego.

AŠ tą padariau, AŠ ten buvau, AŠ tą mačiau, AŠ tą nusipirkau ir t. t. Aš toks svarbus, nepakeičiamas, garbinamas, mylimas, sekamas, reikalingas, trokštamas, geidžiamas. Trumpas asmenvardis išsipučia iki milžiniško burbulo. Iš pirmo žvilgsnio gal jis ir spalvingas, traukiantis, bet iš tiesų tuščiaviduris. Tas susireikšminimas yra gajus kaip virusas, juo lengva užsikrėsti ir sunkiai susirgti.

Nereikia bandyti išgydyti kitų – tiesiog pasirūpinkite savimi ir iškart kitaip imsite vertinti aplinką.

Todėl žvilgsnis į save pro ironijos prizmę suveikia lyg veiksmingas antivirusinis vaistas, užkertantis kelią komplikacijoms. Šios ligos padariniai – sunkumai siekti emocinio komforto, laimės jausmo, vidinės ramybės ir paprasto gyvenimo džiaugsmo pojūčio. Nereikia bandyti išgydyti kitų – tiesiog pasirūpinkite savimi ir iškart kitaip imsite vertinti aplinką.

Dings noras lenktyniauti ir konkuruoti, stengtis nurungti kitus savo menamais aukso medaliais: naujesniu automobiliu, prestižiniu darbu, gražesniu drabužiu ar egzotiškesne kelione. Kai nebeliks noro kitiems prieš nosį pamojuoti savo ego, atsivers didelė vidinė erdvė ir laisvė gyventi taip, kaip jums patinka, be bergždžio troškimo kažką kažkam įrodyti. Išmokime save vertinti ne pernelyg rimtai, atsikratykime susireikšminimo. Nepainiokime jo su saviverte – tai skirtingi dalykai.

Juokis ne iš kitų, o iš savęs

Pasijuokti ar net pasityčioti iš kito nesunku. Tai puikiai demonstruoja visa socialinė erdvė, ir ne tik. Išmokite pasijuokti iš savęs ir tapsite nenugalima. Visame pasaulyje garsus britiškas humoras unikalus tapo būtent dėl autoironijos.

Britai pokštus nukreipia į save, pasijuokdami iš savo būdo ar išvaizdos, o ne spirga iš pasitenkinimo išjuokę kitą. Charizmatiškasis britų aktorius Hughas Grantas ir visi jo personažai yra puikus pavyzdys. Drąsa ir atvirumas patraukti per dantį save yra galingas ginklas.

Net ne visada idealūs jo herojai – dažnai mergišiai (tai būdinga ne tik jo kuriamiems personažams, bet ir pačiam aktoriui) ar kitokie niekšeliai – įgauna žavesio ir mus paperka būtent tuo ironišku požiūriu į save.

Toks humoras neįžeidžia kitų žmonių, jie šalia jaučiasi saugūs, – vadinasi, ima jausti jums simpatiją ir palankumą. Skanus, nebanalus ir taiklus humoro jausmas parodo jūsų intelektą, nes gebėjimas taikliai pajuokauti ir nieko neįskaudinti atskleidžia jūsų kūrybiškumą.

Aš net įsitikinusi, kad kelias į vyro širdį toli gražu eina ne per skrandį ar jūsų kojų ilgį, o per gerą moters humoro jausmą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (105)