Vyrai ir moterys yra skirtingi

Tyrėjai padarė išvadą, kad Naujųjų metų išvakarės – ne pats tinkamiausias vakaras galvoti pažadus ir kad daugiau šansų įgyvendinti tuos pažadus, kuriuos esate apgalvoję ir suplanavę iš anksčiau.

Tyrėjai pastebėjo, kad vyrų ir moterų pažadų įgyvendinimo sėkmės paslaptys skiriasi. Štai vyrų laukia sėkmė, jeigu jie užsibrėžia tam tikrus tikslus ir susikoncentruoja į atlygį, pasitenkinimą, rezultatą, laukiantį įgyvendinus pažadus. Moterims užtikrintas būdas vykdyti pažadus – papasakoti apie juos žmonėms. Tyrimo pradžioje 52 proc. jo dalyvių tikėjo sėkme, vis tik, kaip parodė
R. Wisemano duomenys, tik 12 proc. įgyvendino naujametinius pažadus.

Vyrai

Vyrams buvo 22 proc. didesnė tikimybė sulaukti sėkmės, jei užsibrėžė ko nors sistemingai, tarkime, per savaitę sulieknėti kilogramu, o ne apskritai sulieknėti. Vyrams taip pat reikia koncentruotis į atlygį, pvz., jei sulieknėsiu, būsiu patrauklesnis moterims. Pasak R. Wisemano, vyrai dažnai turi nerealistinių lūkesčių, todėl užsibrėžiant paprastus tikslus, planuojant, jiems daugiau šansų visa tai įgyvendinti.

Moterys

Moterys įgyvendina, ką užsibrėžusios, jeigu papasakoja apie savo tikslus draugams, artimiesiems. Joms taip pat geriau sekasi, jeigu laikinai žengteli atgal, o paskui vėl grįžta prie užsibrėžtų tikslų (pvz., užsibrėžia sulieknėti, bet kartais suvalgo šokolado ir dėl to per daug nesigraužia). Jei moterys kam nors papasakoja apie savo tikslus, 10 proc. padidėja tikimybė juos įgyvendinti.

Tyrėjų duomenimis, dažniausiai įgyvendinami naujametiniai pažadai:

  • Labiau džiaugtis gyvenimu (32 proc. žmonių stengiasi taip ir daryti),
  • dažniau mankštintis ir sportuoti (29 proc.),
  • sulieknėti (28 proc.),
  • tapti organizuotesniems (27 proc.),
  • vartoti mažiau alkoholio ar apskritai jo atsisakyti (25 proc.),
  • mažiau rūkyti ar apskritai mesti rūkyti (24 proc.).

Kas labiau stengiasi vykdyti naujametinius pažadus – vyrai ar moterys?

Tie, kas mėgsta kažką pasižadėti prieš prasidedant kitiems metams, dažniausiai žada daugiau sportuoti, sulieknėti; šiaip ar taip, nesvarbu, ką pasižadėjote, – rūpintis sveikata, daugiau taupyti ar daugiau keliauti, ne visada lengva tuos pažadus tesėti.

Kas lemia naujametinių pažadų įgyvendinimo sėkmę ar nesėkmę? Kodėl vieniems pavyksta jų laikytis, o kiti žmonės greitai atsisako šių sumanymų?

Viena apklausų ir tyrimų bendrovė 75 tūkst. žmonių pateikė klausimų: „Ar šiemet užsibrėžėte naujų tikslų kitiems metams? Kaip jums iki šiol sekėsi įgyvendinti naujametinius pažadus?“ Iš 21 proc. keliančių naujametinius tikslus tik 41 proc. atsakė, kad sėkmingai juos įgyvendina.

Paaiškėjo, kad naujametiniai pažadai būdingi 24 proc. moterų ir 18 proc. vyrų. Moterys dažniau numoja ranka ir nebesilaiko naujametinių pažadų. Apibendrinant galima teigti, kad moterys labiau linkusios siekti naujų tikslų, o vyrai (ypač brandesnio amžiaus) – laikytis užsibrėžtų tikslų.
Iš apklaustųjų 51,5 proc. vyrų įgyvendino savo tikslus, tą padarė 42,6 proc. moterų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją