Į vieną garažą, esantį Indijoje įsikūrusioje Keralos valstijoje, sunkvežimiai veža šiukšlių maišus, o moterys žaliais chalatais diena iš dienos rūšiuoja atliekas: plastiką, popierių, butelius.

Šioje patalpoje, kurioje apstu greito paruošimo makaronų pakuočių ir senų laikraščių, dirba grupė moterų. Vasarą šios indės išgarsėjo. 11 moterų iš Indijos susirinko pinigų ir nusipirko loterijos bilietą už kiek mažiau nei 3 dolerius. Po kiek laiko jos sužinojo, kad laimėjo daugiau nei 1,1 mln. JAV dolerių.

Nuo to laiko praėjo daugiau nei metai, o moterys vis dar rūšiuoja šiukšles. Portalas NZZ kelias iš jų kalbino ir teiravosi – kaip elgėsi moterys, laimėjusios išties nemažą sumą?

Uždirba apie 80 JAV dolerių per mėnesį

50-metė Radha gyvena kukliame name drauge su seserimi ir dukterėčia. Jos brolio namas yra vos už kelių žingsnių.

„Negalėjau tuo patikėti, kai loterijos administracija paskelbė laimingus skaičius“, – sako Radha.

Ji pasakoja, kad paskambino šiukšliavežio vairuotojui ir paprašė jo juos patikrinti. Vėliau paaiškėjo, kad moteris viską suprato teisingai.

Radha ta moteris, kuri nupirko laimingąjį bilietą. NZZ skelbia, kad ji yra lyderė, nes mokyklą lankė ilgiau nei dauguma – iš viso devynerius metus. Radha būtų norėjusi mokytis toliau, bet tėvai neturėjo pinigų.

Atliekų rūšiuotojos gauna 9 centus už kilogramą išrūšiuotų atliekų, o tai mėnesio pabaigoje sudaro 80–90 JAV dolerių atlyginimą. Laimėjusios loterijoje kiekviena moteris gavo po 76 500 JAV dolerių.

Radha sako, kad už šiuos pinigus ji pirmiausia pastatė savo globėjos deivės šventyklą, ši jai kainavo apie 2300 JAV dolerių. Šventykla skirta nelaimėms iš šeimos išvyti – vienas iš jos brolio sūnų gimė sirgdamas inkstų liga. Likusius pinigus ji sako panaudosianti savo ir brolio namo remontui.

Taip pat Radha nori apmokėti sesers dukros mokslus vidurinėje mokykloje, nupirkti brolio sūnui rikšą, kad jis galėtų dirbti kelias valandas per dieną, nepaisant ligos. Tam ji išleistų apie apie 3 400 dolerių.

„Žinau, kad reikia susidėlioti prioritetus“, – sako Radha, kurios didžioji dalis pinigų vis dar saugoma banke.

Radha sako: „Su šiais pinigais turiu išlaikyti visus savo šeimos narius. Visi kovoja. Nebus gerai, jei tik vienas žmogus jausis geriau.“

Skurdas

Pinigai buvo skirti sveikatai stiprinti

Kita moteris, gavusi didelę pinigų sumą – Leela. Jos šeima buvo įklimpusi į skolas – jauniausios dukters gydymo išlaidos sudarė 52 500 JAV dolerių. Dukrai teko išgyventi 13 operacijų, šiandien ji vėl gali vaikščioti. Šeima skolinosi pinigų iš kaimynų ir giminaičių, įkeitė brangesnius papuošalus. Bankas ketino areštuoti jų namą, bet moteriai pasisekė jį išsaugoti laimėjus loterijoje.

Beveik visą loterijos laimėjimą Leela investavo į savo dukteris. Trims vyriausioms ji skyrė po 3 400 JAV dolerių, o jauniausiajai atidėjo šiek tiek daugiau – didžioji dalis pinigų tikriausiai atiteks jos kraičiui.

Leela sau pasiliko tik šiek tiek daugiau nei 1 tūkst. JAV dolerių.

„Iš loterijoje laimėtų pinigų nieko nebeliko. Aš ir toliau dirbsiu“, – sako ji.

Sūnui nupirko „iPhone“

Prie Lakshmi namų sukrautos plytos. Netrukus jie nori statyti antrą aukštą, kuris kainuos 4500 dolerių. Lakshmi yra 44 metų. Jos sūnus, vaikštinėjantis po verandą, turi naują „iPhone“. Lakshmi jau išleido beveik visą savo laimėjimą. Ji pasakoja, kad jai liko apie 1000 dolerių.

Ji teigė nusipirkusi smulkių daiktų – naują šaldytuvą, televizorių, išmanųjį telefoną. Lakshmi taip pat turėjo skolų, tad jas grąžino. Dabar ji skolina pinigus, pavyzdžiui, giminaičiams, taip pat įsigijo žemės už 40 tūkst. dolerių.

„Noriu, kad mano sūnūs vieną dieną ten gyventų“, – sako Lakshmi.

Lakshmi laimėjus loterijoje, kaimynas apie tai pranešė viešųjų pirkimų tarnybai, tad šeima dabar priskiriama kaip gyvenanti „virš skurdo ribos“. Dėl šios priežasties maisto daviniai tapo mažesni – vietoj 4 kg ryžių vienam šeimos nariui dabar ji gauna 2 kg visai šeimai. Jos vyras taip pat yra darbininkas, kartu jie uždirba apie 170 dolerių per mėnesį.

Lakshmi sako, kad kai kurie jų kaimynai pavydi, nors laimėję loterijoje jie visiems surengė šventę.

„Leidžiame žmonėms galvoti, ką jie nori, – sako Lakšmi. – Dievas yra su mumis.“

Grynieji pinigai

Kiek anksčiau Delfi rašė ir apie moterį iš Didžiosios Britanijos, kuri, laimėjusi didžiulę sumą, liko dirbti ligoninėje.

„Man patinka mano darbas. Akušerės karjera yra fantastiška. Specialisčių trūksta visoje šalyje. Žinote, mūsų tarnyba tikrai daug dirba. Kodėl turėčiau didinti darbo krūvį savo kolegoms ir palikti laivą?“ – kalbėjo akušerė Ruth Breen.

Nemažai mamų net nežino, kad Ruth – milijonierė.

„Kai pirmą kartą tapau mama, tikrai nervinausi. Klausinėjau jos įvairių klausimų turbūt milijoną kartų ir ji į visus juos atsakė. Pasakiau Ruth, kad draudžiu jai išeiti į pensiją, kol nesusilauksiu antro kūdikio“, – pasakojo mama Zoe Dainty.

Tiesa, vos laimėjusi loterijoje R. Breen ėmė dirbti ne visą darbo dieną, mėgavosi „puikiomis atostogomis“ Dubajuje ir Mauricijuje, rašė BBC.

Visą straipsnį galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)