Anot pašnekovės, svarbu paminėti, kad kiekvienai porai „mažas biudžetas“ reiškia skirtingą sumą. Vieniems tai gali būti 2 tūkst. eurų, kitiems – 5 tūkst. eurų, o kažkam ši suma gali siekti ir 20 tūkst. eurų.

„Viskas priklauso nuo jaunųjų požiūrio ir padėties banko sąskaitoje. Kažkas turi daugiau pinigų, tad gali sau leisti kone viską, bet į vestuves žvelgia itin racionaliai ir nenori puikuotis brangiais atlikėjais, dekoracijomis ar madingomis vietomis. Kiti taupo ne vienerius metus, kad galėtų apskritai sau leisti bent kažkokią šventę“, – sako vestuvių organizatorė.

I.Oželytė teigia, kad savo praktikoje jai teko susidurti su abiem variantais, o paskutinįkart mažo biudžeto vestuves teko organizuoti dar šiemet. Du kartus.

„Vienos jų kainavo apie 10 tūkst. eurų, kitos – kiek daugiau“, – šypteli Delfi pašnekovė.

Klientai, su kuriais dirbti lengva

Iveta aiškina – pats geriausias kliento tipas yra racionalus klientas. Tokie užsakovai, anot pašnekovės, nori išleisti mažesnę sumą pinigų, tuo pačiu supranta, kad teks atsisakyti dalies paslaugų, pramogų, sutrumpinti šventės laiką.

„Darom kokybiškai, bet nesišvaistom, neišpučiam šio reikalo. Tokie klientai nėra sudėtingi. Su jais labai lengva dirbti, nereikia ilgai ieškoti sprendimų. Dažniausiai tai būna trumpa, kukli, bet jauki šventė: ceremonija ir mini furšetas, gyva arba foninė muzika, prapjaunam tortą ir skirstomės namo“, – vardija vestuvių planuotoja.

Vestuvių planuotoja Iveta Oželytė įsitikinusi, kad vestuvių šventei nebūtinai reikalingas solidus biudžetas

Vis dėlto nemažai švenčių organizatorių susiduria su klientais, kurie nėra realiai susipažinę su šventės organizavimo kainomis ir galvoja, kad už tūkstantį eurų galima nupirkti kone viską – vietą su nakvyne, žinomą vedėją, gyvos grupės pasirodymą, efektingas dekoracijas.

„Iš tiesų tai yra problematiški klientai ir aš linkusi su tokiais žmonėmis nedirbti – kai visko daug, o biudžetas mažas, prarandame kokybę. O planuotojos dirba ir už savo vardą. Kiekvieno tiekėjo klaida – tai mūsų klaida, mes už jas tiesiogiai atsakome, kartais net ir finansiškai. Žinoma, pasitelkus išmonę galima pažaisti, bet dažniausiai tai neveikia. Klientas nori labai gerai, daug ir nelabai pripažįsta tų išmoningų sprendimų. Žinoma, yra išimčių, bet, deja, tokie klientai ieško ne kokybės, o mažų kainų. Gal skamba neskaniai, bet tokia yra realybė“, – pasakoja Iveta.

Sulaužykite standartus

Šiuolaikinės tendencijos suteikia galimybę atsisakyti daugelio mums įprastų dalykų, kuriuos iki šiol vestuvėse matyti būdavo įprasta. Tai prabanga, ilga šventė, vedėjas, klasikinės vietos, begalė maisto ir desertų, vardija vestuvių planuotoja.

„Jei žmonės seka tendencijas, joms pritaria, patikėkite manimi – galima labai išmoningai susiplanuoti šventę, išleidžiant palyginti nedidelę sumą pinigų. Sulaužykite standartus ir savo įsitikinimus, o tada atsivers didžiulės galimybės. Tai ir bandau pasakyti jauniesiems. Kartais „mažiau ir kitaip“ mus tikrai išgelbsti. Tik planuotoja čia jau nepadės, nes viskas prasideda nuo sužadėtinių minčių, įsitikinimų“, – šypsosi pašnekovė.

Vestuvių planuotoja Iveta Oželytė įsitikinusi, kad vestuvių šventei nebūtinai reikalingas solidus biudžetas

Rekomendacijos planuojantiems mažo biudžeto vestuvių šventę

Iveta parengė kelias konkrečias rekomendacijas tiems, kurie planuoja mažo biudžeto vestuves.

1. Atsisakyti standartinio požiūrio. Visada sakau, jei neturite pinigų arba leisti šventei juos gaila, niekas neverčia kelti didžiulės vestuvių puotos – susituokite dviese, vykite į kelionę arba draugus pasikvieskite barbekiu vakarėliui į namus.

2. Darykite viską kitaip, nusimeskite naštą ir nesiekite įtikti, visais pasirūpinti. Kalbu apie nakvynę, transportą, būtinybę, kad svečiai būtų gerai privalgę ir išgėrę. Tai jūsų šventė!

3. Labai pasiteisina kelių valandų šventė, kai po ceremonijos surengiamas furšetas. Visko užtenka.

4. Neįsipareigokite nustebinti svečių garsiais vedėjais, muzikos grupėmis. Vestuvėms tikrai užtenka tik vedėjo ir DJ. Grupė yra tik prieskonis, jei tą prieskonį galite sau leisti.

5. Vidurnaktį taip pat nieko neprivalote daryti – tai netyčia prilipusi tradicija, tinkanti tiems, kurie bando pasirodyti ar kažkam kažką įrodyti. Nereikia jokio šou, jei pasikvietėte svečius, su kuriais jums gera ir jauku. Jokie šou, jokios įžymybės nepadarys jūsų vestuvių geresnėmis, jei patys jose jausitės nejaukiai. Svarbiausia, kad jaunieji „kaifuotų“ per savo šventę, o tas „kaifas“ persiduoda kaip užkratas ir kitiems.

6. Trumpinkite fotosesijos laiką. Tendencijos sako, kad fotografas visam vakarui nebereikalingas. Dabar populiaru samdyti jį tik kelioms, pavyzdžiui, 4-5 valandoms.

7. Nebūtina dekoruoti visos salės, užtenka dekoruoti tik stalus. Kiekvienas papildomai dekoruotas kampas kainuoja! Tai nebūtinai reikalinga. Neprisipirkite dekoracijų – kažin, ar vėliau jas panaudosite.

8. Stipri tendencija yra elektroniniai kvietimai. Per Canva juos galite pasidaryti ir patys, tada tam neišleisite nei cento.

9. Nedarykite saldaus stalo – kam jis? Tortą įneškite tik jo pjovimo metu. O gal jūs labiau mėgstate šakotį? Sutaupysite tikrai nemažai, bus įdomiau ir smagiau.

10. Dovanos svečiams, kad ir menkutės, nėra būtinos. Nieko nepirkite. Nebent esate sentimentalūs, tada galite kiekvienam parašyti po gražų laišką. Tai itin pasiteisina ir svečiai tai tikrai įvertina.

11. Važiuokite su savo automobiliu, o pasiruošimą darykite namuose.

12. Svarbiausias patarimas: atsipalaiduokite, nestresuokite, juk tai nuostabus laikotarpis, laukia puikūs prisiminimai! Viskas priklauso tik nuo jūsų pačių požiūrio.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją