„Bet kuris iš mūsų, kuris daro tai, kas jam yra svarbu, nori nenori, tuo užsiima kapitaliai. Tu negali, tarkim, užsiimdamas vaidyba, devintą ryto atsikelti, pradėti kurti meną, o penktą valandą vakaro nustoti, tai nesustojantis procesas. Lygiai taip pat ir verslo vadovai – jie iš viso, man atrodo, 24 valandas apie tai galvoja“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ sako žinomas vyras.
Sakalas šį mėnesį kartu su dar dviem pilotais pakilo į rekordinį skrydį per Europą – „Lietuva–Portugalija“. Jie ketino įveikti 4000 kilometrų atstumą be motoro, iki pat Atlanto vandenyno. Tačiau praėjusią savaitę, praėjus dešimčiai kelionės dienų, buvo pranešta, kad Sakalas nebegali tęsti kelionės, nes patyrė nugaros traumą ir buvo pažeista jo sklandytuvo važiuoklė.
„Aš manyčiau, kad saugesnio aparato net nėra, nes matote, sklandytuve nėra variklio. Nes net jeigu tau bus ir nesėkmingas tūpimas, tai yra labai menka tikimybė, kad tu susižalosi, tu gali sulaužyti sklandytuvą. Taip, realiai yra tokia galimybė. Net ir draudikai skaičiuoja, kurie draudžia orlaivius, kad apie 15 proc. visų tokių tūpimų į pievą su sklandytuvais būna su kažkokiu aplaužymu“, – patikina S. Uždavinys, kuris mokytis pilotuoti lėktuvą pradėjo sulaukęs penkiasdešimties metų.
Tiesa, šiuos žodžius Sakalas sakė dar prieš patirdamas traumą. Tačiau jis patikina, kad aviatoriai turi taisyklę geriau nepasakoti itin pavojingų jiems nutikusių istorijų.
„Bet kokiu atveju tai tikrai ne tas pats, kaip mokytis jaunystėje. Ir ne dėl to, kad tu esi idiotas, bet tiesiog tavo smegenys dirba jau kitaip. Jos analizuoja pasaulį kitaip, ir kai tu staiga užsiimi visiškai kažkuo nauju, jos ima dvejoti – ar tau to reikia? Tu savam prote? Ką tu, tėvai, tu pasižiūrėk.
Ir tikrai tai yra stabdis, nes tiesiog tavo loginis protas sako: ką tu darai? Ir galbūt tai yra trukdis mums mokytis naujų dalykų. O mokytis skristi yra toks pajutiminis reikalas. Kartais užpakaliu turi pajusti kai kuriuos dalykus, nepaisant to, kiek teorijos mokaisi. Kaip sakoma, galima 10 knygų perskaityti, kaip važiuoti dviračiu, bet tu turi sėsti, minti ir nusivožti“, – sako pašnekovas.
Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.
Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.