Sakysite, kuo čia dėta muzika ir su ja nesusijusios visai kitos sritys? „Ąžuoliuko“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vytautas Miškinis turi labai aiškų atsakymą.

„Yra daugybė meno mokyklų, kurios priima visus vaikus be atrankos, nepriklausomai nuo jų talentų ir duomenų. Atleiskite, bet mūsų ambicijos kitokios“, laidoje „Kasdienybės herojai“ neslepia meno vadovas.

Tačiau kaip net šešiamečiai „ąžuoliukai“ sugeba didžiosiose koncertų salėse pademonstruoti pavyzdingą drausmę ir susikaupimą?

„Chore reikalinga meninė drausmė. Meninė drausmė neįmanoma be fizinės drausmės. Jei tu būsi išsiblaškęs, nieko gero mene nenuveiksi. Visi turi koncentruoti. Aišku, berniukus valdyti yra pats sunkiausias darbas, jie judrūs. Jiems reikia išsišnekėti, išsidūkti. Kodėl mes, pavyzdžiui, per pertraukas toleruojame lakstymą, dūkimą? Jie pasikrauna tolimesnei veiklai, nes dabartinis jaunimas daug mokosi, jie ateina jau psichologiškai nuvargę. Aišku, gal kitiems ir atrodo, kad „Ąžuoliukas“ yra kariuomenė. Ne, na ne kariuomenė. Bet jei kuriame meną, turi būti visi dėmesingi, pajungti vieningam procesui, o dėmesį reikia valdyti. Juos valdyti reikia, ne muštravoti, o valdyti jų dėmesį, sužadinti dėmesį ir aktyvuoti, kad kiekvienas būtų aktyvus šiame procese.

Tyrimais įrodyta jei iki 9 metų muzika tavyje neamortizuojama, pamiršk. Traukinys nuvažiavo. Viskas, viso gero. Kada reikia pradėti muzikinį ugdymą? 9 mėnesiai prieš gimstant. Viskas. Jei čia praleistas laikas motinos įsčiose, jau tu gimsti, jau kažkoks kodas tau pavėluotas“, sako V. Miškinis.

Pats Vytautas dainuoti pradėjo, kaip šiandien juokauja, sėdėdamas ant puodo. Kai berniukui buvo treji, tėvai jau matė, kad jis turi talentą muzikai.

„Būna tokių atvejų. Oi, mano anūkėlis bus naujas Noreika, tokį balselį turi. O tas Noreika meškutė ant ausies. Seneliai tokioje euforijoje apie savo anūkus dažnai būna. Jie pervertina galimybes. Vis tiek Dievulis turi tau kažką duoti. Be gabumų bus sudėtinga“, neabejoja pašnekovas.

Vytautas įsitikinęs muzikos reikia ne tik būsimiems menininkams. Jos reikia visiems.

„Muzikinė emocija yra 5 kartus greičiau sužadinama negu vizualinis menas, ir triskart greičiau negu literatūra. Žodžiu, muzika emociją veikia tiesiogiai, o emocionaliai sužadintas žmogus žymiai aktyviau veikia visose veiklose.

Mokslo įrodyta, kad studentai, kurie mokėsi muzikos, yra pažangūs visur, net ir matematikos srityje pasiekia aukštesnių rezultatų. Jie žymiai kūrybingesni“, – sako Vytautas.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Delfi projektas „Tvari Lietuva“ rugsėjo mėnesį dedikuoja švietimui. Juk po vasaros sugužėjus vaikams į ugdymo įstaigas, dabar kaip niekad kyla daug diskusijų, o kas gi yra kokybiškas švietimas? Ne paslaptis, kad skirtingose Lietuvos mokyklose šuoliai tarp pasiekimų - didžiuliai. Ir išvis galiausiai pradedame vis garsiau diskutuoti, kas gi yra tas išsilavinęs žmogus ir kokių žinių reikės ateities žmogui. Taigi, laidos „Kasdienybės herojai“ komanda nusprendė apsilankyti ugdymo įstaigose, kurios jau kelis dešimtmečius laikomos prestižinėmis. Ir pasikalbėti su jų vadovais. Ar tiesa, kad tėvai verčiasi per galvą ir yra pasiruošę bet kam, kad jų atžalos čia pakliūtų?

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)