„Visų pirma, tai pripranti prie problemos, ir atrodo, kad tai nebėra problema. Bet iš tikrųjų yra“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ sako žinomas vyras.
Tačiau 59-erių aktorius neslepia – prireikė labai nemažai nepatogių situacijų, kuriozų ir nesusipratimų, kol jis pagaliau pasiryžo sau pripažinti – taip, aš negaliu normaliai girdėti, man reikia pagalbos.
„Man visada reikia turėti draugą ar draugę iš dešinės pusės, nes jeigu teatre kas nors kalba man iš kairės, aš turiu apsisukti. Aišku, visa publika galvoja – ko jis tai damai į kaklą lenda. Yra tokių nepatogumų“, – sako žinomas vyras.
Aidas neslepia klausos susilpnėjimą pajutęs dar vaikystėje. O tą greičiausiai lėmė vienas, atrodytų, visai nekaltas įvykis – stiprus ausų peršalimas atostogaujant su šeima prie jūros.
Tačiau išgirsta diagnozė Aidui nepadarė įtakos renkantis gyvenimo kelią. Vyras pasirinko sceną – kur kolonėlių, muzikos ir didelio garso išvengti tiesiog neįmanoma. Nors tai, pasak specialistų, tikrai kenkia klausai.
Aidas atvirauja – pirmą kartą užsidėti klausos aparatą psichologiškai yra labai sunku. O prieš daugelį metų ir šie prietaisai buvo visai kitokie nei dabar.
Ar žmonės su klausos aparatais girdi taip pat gerai, kaip kiti? Tai yra siekiamybė, bet nebūtinai. Aidas neslepia – jo karjeroje klausa yra tokia svarbi, kad rinkdamasis tarp negirdėjimo ir galimybės, kad kas nors nuo scenos pamatys, jog nešioji klausos aparatus, nesunkiai priėmė antrąjį sprendimo variantą.
Aidas nesupranta, kodėl šiais laikais nešioti klausos aparatus turėtų būti gėda. „Juk prie žmonių, nešiojančių akinius, mes seniai pripratome. Koks skirtumas – tau susilpnėjo klausa ar rega? Bet man reikėjo tikrai ne vienerių metų tam suprasti“, – sako jis.
Kita laidos pašnekovė – kaunietė Jurgita Samsanavičienė šiandien yra išties laiminga moteris. Puikiai besiklostanti karjera, visuomeninė veikla, mylintis vyras ir trys dukros. Ji taip pat nešioja klausos aparatus ir neslepia – sunkūs išgyvenimai ją ne tik užgrūdino, bet jų padedama Jurgita atrado savo gyvenimo kelią – tapo „Audiomedika“ klausos protezavimo specialiste ir dabar padeda kitiems girdėti gerai.
Jurgitai negirdėjimas tapo impulsu padėti ne tik sau, bet ir kitiems. Medicinos mokslus baigusi moteris tapo tuo žmogumi, kuris parenka tinkamus klausos aparatus ir kitiems bei subūrė didelę bendruomenę silpniau girdinčiųjų socialiniuose tinkluose.
Negirdėjimas yra tikrai sudėtingas dalykas – patikina Jurgita. Negali ne tik adekvačiai bendrauti, bet nesugebi ir orientuotis aplinkoje.
Ir vis dėlto, kad ir kaip įkvepiančiai skambėtų Jurgitos istorija, moteris neslepia – negalia ne tik keičia gyvenimą, ji keičia ir tavo asmenybę. „Jei ne klausos problemos, gal dabar aš būčiau visai kitokia“, – mąsto pašnekovė.
Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.
Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.