Kristinos sūnūs – 19 ir 14 metų, taigi moteris puikiai žino, kad paauglystė – iššūkių kupinas metas. Tačiau tai tik į gera, tikino ji, juk kaip kitaip vaikui užsiauginti savo stuburą. Kalbėdamasi su laidos vedėja ji paatviravo, kad pati tą suprato kiek pavėluotai: „Su vyresnėliu aš net nepajutau jokios jo paauglystės. Žinoma, man tai buvo patogu, bet dabar aš matau, kaip jam trūksta savojo „aš“: pasakiau, nusprendžiau, renkuosi, esu vyras... O mažėlį auginau save jau vadindama sąmoninga mama, ir dabar džiaugiuosi, kad jis visą šį laikotarpį pereina su didžiule jėga, nes jam tai pravers suprasti savo ribas, vertybes, ieškant savo identiteto.“

Ištverti vaikų paauglystės vėjus ne visada lengva, prisipažino laidos viešnia, bet verta. Ji patarė – jūs tiesiog kvėpuokite ir leiskite savo paaugliui išreikšti save. „Netgi jei tai atsispindi durų trankymais, pakeltu tonu, nesusikalbėjimu... Jeigu mes auklėsim savo sūnus taip, kad jie būtų patogūs, tai kokiais vyrais jie užaugs? Tokiais, kurie paklusnūs ir patogūs? Ar jūs įsivaizduojate, kad iš pradžių galite sakyti – būk paklusnus mamai, o paskui – būk vyras? Kada jis galės išmokti tokiu būti, kada išmoks prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus, jeigu iki tol viską prisiimdavo mama arba tėtis?“ – kvietė susimąstyti Kristina.

Paklausta, kaip juoko joga atėjo į jos gyvenimą, Kristina atskleidė, kad jokia kita praktika jai taip nepadėjo, kaip juokas. „Pamačiau, kad būtent juoko metu taip stipriai atpalaiduojami raumenys ir įtemptos mintys, – sakė ji ir patarė išbandyti paprastus pratimus. – Juoko joga yra kvėpavimo pratimai. Nereikia nei rodyti, nei daryti ką nors juokingo – tiesiog ritmingai kvėpuoti. Visos įtampos kaupiasi pilve, tad pajutę, kad viskas įsitempia, pirmiausia mintimis nubėkite į savo pilvo apačią ir pabandykite ją atpalaiduoti. Jeigu to padaryti neišeina, pasitelkite kvėpavimą. Pavyzdžiui, padarykite gilius iškvėpimus – tai padeda paleisti įtampos sankaupas. Jeigu nepadeda, tada atsistokite ir darykite gilius iškvėpimus atvira burna su garsu „cha“.“

Vis tik Kristina primena, kad vien juoko gyvenime negali ir neturi būti. Ir tikrai klysta manantys, kad juoko jogos trenerės namuose karaliauja vien geros emocijos. „Dabar psichologai netgi pyksta už tą „only positive vibes“, nes tai yra toksiška. Ir aš su tuo sutinku, nes gyvas žmogus turi įvairių emocijų, jos mums duotos ne veltui. Vesdama seminarus aš visada akcentuoju, kad nėra nė vienos blogos emocijos, skirtumas tik tas, kaip mes tą emociją panaudojam“, – kalbėjo juoko jogos trenerė.

Viso interviu su juoko trenere Kristina Tita Laučiene kviečiame pasiklausyti laidos „Mamų virtuvė“ įraše.