Jei pastaruoju metu kenčiate nuo makšties sausumo, lytinio potraukio pokyčių ir smegenų miglos, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos įspėjimus.
Ekspertai teigia, kad jums gali būti perimenopauzė, rašo dailystar.co.uk.
Perimenopauzė reiškia „arti menopauzės“ ir apibūdina tą laikotarpį, kai jūsų organizmas natūraliai pereina prie menopauzės, žyminčios reprodukcinio amžiaus pabaigą.
Ji taip pat vadinama perėjimu į menopauzę ir dažnai pasireiškia 30–59 metų amžiaus moterims.
Moterų sveikata besirūpinanti „Forth“ atliko tyrimą, kad išsiaiškintų dažniausius simptomus, kuriuos patiria moterys perimenopauzės metu, ir atkreiptų dėmesį į šias sveikatos problemas.
Anot tyrimo, rečiausiai aptariami, bet didžiausią poveikį turintys ir plačiausiai paplitę simptomai yra smegenų migla, seksualinės funkcijos sutrikimai ir lytinio potraukio pokyčiai.
Šie simptomai eina šalia geriau žinomų požymių, tokių kaip karščio bangos, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas.
Apklausos tyrėjai, daugiausia dėmesio skyrę dažniausiai nurodomiems simptomams, daugiau nei 6,6 tūkst. 30–59 metų amžiaus moterų klausė, ar jos asmeniškai buvo susidūrusios su kuriuo nors iš pagrindinių perimenopauzės rodiklių ir kaip dažnai juos patyrė.
Tyrimas atskleidė, kad 72 proc. apklausos dalyvių jautė su perimenopauze susijusius simptomus, tačiau skirtingos amžiaus grupės nurodė skirtingus labiausiai paplitusių simptomų derinius.
Trys dažniausiai pasitaikantys simptomai visose amžiaus grupėse buvo nuotaikos pokyčiai (juos jautė 87 proc. visų respondenčių), prastas miegas (79 proc.) ir virškinimo problemos (78 proc.).
Kiti dažniausiai pasitaikantys simptomai: smegenų migla (77 roc.), atminties problemos (77 proc.), sąnarių skausmas ir raumenų įtampa (74 proc.), pakitęs lytinis potraukis (72 proc.), galvos skausmai ir galvos svaigimas (69 proc.), sausa arba niežtinti oda (67 proc.).
Nepaisant to, kad yra vieni iš dažniausiai aptariamų menopauzės simptomų, įdomu pastebėti, kad karščio pylimai (juos patyrė 44 proc. apklausos dalyvių), naktinis prakaitavimas (55 proc.), makšties sausumas (42 proc.) ir nereguliarios menstruacijos (63 proc.) buvo vieni iš rečiausiai respondenčių paminėtų požymių.
Tuo metu rečiau pripažįstami simptomai, pavyzdžiui, seksualinės funkcijos sutrikimai, lytinio potraukio pokyčiai bei smegenų migla, buvo tarp tų požymių, kurie kiekvieną dieną labiausiai kankina perimenopauzę išgyvenančias moteris.
Komentuodamas šį tyrimą „Forth“ medicinos vadovas, daktaras Thomas Phillipsas sakė: „Egzistuoja mažiausiai 32 pripažinti perimenopauzės simptomai. Sudėtinga tai, kad daugelis dažniausiai pasitaikančių simptomų yra būdingi kitoms ligoms, todėl priskyrus juos perimenopauzei, galima pražiopsoti svarbias sveikatos problemas.“
„Pilvo pūtimas, pavyzdžiui, taip pat gali būti kiaušidžių vėžio požymis. Dažnesnį šlapinimąsi dažnai sukelia susilpnėjęs dubens dugnas, tačiau šie sutrikimai gali likti negydomi, jei bus klaidingai priskirti perimenopauzei.“
„Turint galimybę išsiaiškinti priežastis, dėl kurių jaučiami šie simptomai, ir atlikti tyrimus, padidėja tikimybė deramai juos suvaldyti.“
„Forth“ įkūrėja ir generalinė direktorė Sarah Bolt taip pat pridūrė: „Kaip ir kelios kitos moterų sveikatos problemos, perimenopauzė gali būti apgaubta paslapties.“
„Kadangi tai „privatus“ reikalas, susijęs su reprodukcija ir vaisingumu, moterys nėra linkusios atvirai apie tai kalbėti, todėl daugelis jų gali jaustis apleistos ir vienišos, kai joms būna sunku.“
„Viena iš problemų yra ta, kad perimenopauzės požymiai gali būti labai įvairūs. Kai kurios moterys gali justi vos kelis simptomus, o kitoms jie gali turėti daug įtakos gyvenimo kokybei.“
„Kadangi daugelis simptomų yra susiję su kitomis ligomis, labai svarbu, kad moterims būtų nustatyta teisinga diagnozė, atsižvelgiant į jų amžių, simptomus ir kraujo tyrimo rezultatus.“
„Tikimės, kad nušviesdami šią temą, suteiksime moterims pasitikėjimo kalbėti apie savo potyrius ir gauti daugiau žinių.“