Kaip dar 2022-aisiais rašė „Vogue“, nors menstruacijų laikotarpis daugeliui moterų gali būti kiek sudėtingesnis, kai kurios jų į tai pažiūri kitu kampu – pasinaudoja „galimybe pasidaryti odą gydančią kraujo kaukę“. Kai kurios moterys teigia, kad kas mėnesį kartojama praktika gali padėti „pamaitinti odą svarbiausiomis medžiagomis“.

„Po šios procedūros supratau, kad dabar mano oda atrodo geriau nei bet kada prieš tai“, – kalbėjo viena „Tik Tok“ vartotoja, demonstruodama savo švarų veidą. Nors šio vaizdo įrašo komentatoriai sureagavo skeptiškai, mergina paskatino dar didesnį prieštaravimą pasakydama, kad „užsisakė menstruacinę taurelę, kad kitą mėnesį krauju tepti veido odą būtų lengviau“.

Menstruacinė taurelė

Tendencija populiarėja ir Lietuvoje

Lietuvės socialinėje erdvėje irgi viešai dalijasi nuotraukomis, kuriose jos įsiamžino menstruacijų krauju išteptais veidais ir taip pat gina savo poelgį sakydamos, kad kraujas suteikia ypatingą galią.

„Jaučiu, kad tai daug kam šlykštu, purvina, nehigieniška. Daug ką baugina moteris ir jos kraujas. Daug ką baugina galinga moteris. Kodėl, galvojate, degino moteris? Nes tiek moterų guldė galvas vardan dienos su tokia privilegija. Mano kūnas toliau virpa jų visų liūdesiu, pykčiu, gedulu. Stebiu, kaip kraujas, iš kurio galios mes visi gimstam, yra toliau matomas kaip užterštas. <...> Moteris save gali pilnai patirti tik susijungusi su savo ciklu ir savo krauju. Pilnai patirti savo meilę, savo kūrybą, visą savo esybę“, – rašo daugiau nei 7 tūkst. sekėjų turinti lietuvė.

Kita moteris iš Lietuvos, kurią socialiniame tinkle „Instagram“ seka 13 tūkst. vartotojų, atvirai kalba apie menstruacijų kraujo naudą. Ji įsitikinusi, kad mėnesinių kraujas – tai galinga jėga ir sveikata.

„Menstruacijų kraujyje yra be galo daug vertingų mineralų ir vitaminų, skirtų gyvybei pradėti. Tad verčiau juo laistyti augalus, darytis veido kaukes ar „mūsų pasaulyje“ – daryti savo Moteriškos Galios garbinimo ritualus“, – pažymi ji. Tekstą moteris iliustravo vaizdingu vaizdo įrašu – ji iš taurės pila kraują ant savo galvos, šis varva per visą kūną.

Dar viena lietuvė, pasidalijusi nuotrauka su krauju išteptu veidu, rašo, kad pasaulis nusisuko nuo to, kas sakralu.

„Bet geroji žinia ta, kad mes galime gydyti šią žaizdą ir vienas kelias į tai – susigrąžinti savo galias. Tai galios, dėl kurių dar prieš porą šimtmečių buvome deginamos. Bet aš sakau, gana! Išgirskime save, leiskime sau būti tuo, kas išties esame, jauskime orgazmą ne pasislėpusios, o švęsdamos jo sakralumą, švęskime savo kūną ir seksualumą iš pagarbos dieviškumui. Gydykime savo ryšį su fiziniu ir emociniu kūnu, tai raktas į atjautos širdį. Tai raktas į mūsų vidines unikalias dovanas“, – teigia ji.

Menstruacijos

Specialistai į naująją tendenciją žvelgia skeptiškai

Užsienio spaudoje pabrėžiama, kad šio metodo nereikėtų painioti su vadinamosiomis vampyriškomis veido procedūromis, kurias išpopuliarino tokios garsenybės kaip Kim Kardashian. Pastarosios, kurias specialistai vadina odos būklės gerinimu pasitelkus trombocitais papildytą plazmą (angl. platelet-rich plasma, PRP), – tai „procedūros, kurias atliekant naudojami kraujo produktai, turintys odą regeneruojančių savybių“, sako gydytojas Joshua Zeichneris, JAV „Sinaujaus kalno“ ligoninės Kosmetinių procedūrų ir klinikinių tyrimų dermatologijos srityje vadovas.

„Menstruacijų kraujo naudojimas atliekant veido procedūras – naujausia odos priežiūros tendencija. Žmonės tiki, kad mėnesinių kraujas maitina odą, mažina aknę ir teikia visokeriopą naudą. Deja, šis įsitikinimas – klaidingas ir moksliškai nepagrįstas“, – jam antrina dermatologė Geetika Mittal Gupta „Instagram“ paviešintoje žinutėje.

Anot specialistės, menstruacijų kraujas, priešingai nei manoma, gali sukelti infekciją, kadangi yra užkrėstas negyvomis odos ir gimdos gleivinės (endometriumo) ląstelėmis.

Tokios pat nuomonės laikosi ir laposkopijos bei nevaisingumo gydymo specialistė Vidya Bhat Ji taip pat patvirtino, kad menstruacijų kraują sudaro įprastas kraujas, endometriumo audinys ir gimdos kaklelio gleivės.

Anot leidinio „Cosmopolitan“, gydytojas D. Lee nurodo, kad mėnesinių kraują sudaro tik 34 % įprasto kraujo, visa kita – kiti elementai.

Savo ruožtu jis įspėja, kad tepdamos mėnesinių kraują ant veido moterys rizikuoja užteršti veido odą.

„Lytiškai plintančios infekcijos, tokios kaip ŽIV, hepatitas B ir C, ir kitos gali egzistuoti ir jau nebūdamos organizme“, – sako jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)