Kadangi net toks natūralus veiksnys kaip saulė gali išprovokuoti plaukų lūžinėjimą, klausimas, kaip gaivinti pažeistus plaukus, iškyla daugeliui. Vis dėlto, skubant suteikti plaukams pagalbą, pirmiausia reikia išsiaiškinti, nuo ko konkrečiai jie nukentėjo. Tiktai nustačius priežastį, pavyks įveikti padarinius ir pasirūpinti, kad nebetektų su jais susidurti.

Kad būtų lengviau suprasti, kas pakenkė plaukams ir ką daryti, kad jų išvaizda pagerėtų, siūlome vadovautis specialistų patarimais iš publikacijos portale realsimple.com.

1. Cheminiai pažeidimai

Dažniausiai tenka susidurti su cheminių medžiagų – šviesinančių, lyginančių, dažančių priemonių – pažeistais plaukais.

„Cheminių medžiagų pažeisti plaukai tampa trapūs, linkę lūžinėti, lengvai nutrūksta, – aiškina įžymybių stilistas Bernardo Vasconcelos. – Pavyzdžiui, kai plaukai šviesinami, cheminės medžiagos nusigauna iki plauko stiebo, suardo natūralų jo pigmentą ir suteikia naują spalvą. Po tokio proceso plaukai tampa silpnesni. Dėl cheminių medžiagų poveikio plaukai netenka natūralių riebalų, todėl lengvai lūžinėja.“

Norint apsisaugoti nuo cheminių pažeidimų, svarbu naudoti kuo švelnesnius produktus, minimaliai kenkiančius plaukams ir skalpui. Pasak B. Vasconcelos, po procedūros plaukus būtina drėkinti, lepinti drėkinamosiomis kaukėmis, atkuriančiomis natūralų sveikų plaukų apsauginį sluoksnį ir gerokai sumažinančiomis lūžinėjimo tikimybę.

Plaukų stilistė Brendnetta Ashley prieš procedūras su cheminėmis medžiagomis pataria sustiprinti plaukus atitinkamomis atkuriamosiomis priemonėmis.

2. Karščio sukeliami pažeidimai

Tai pažeidimai, įvykstantys, kai plaukus paveikia aukšta temperatūra. Karščio šaltiniais gali būti formavimo įrankiai – lyginimo ir garbanojimo žnyplės, plaukų džiovintuvai ir kt. Kaip teigia B. Vasconcelos, didelis karštis pažeidžia plaukų kutikulę ir pakeičia keratino gijų formą, todėl plaukai netenka elastingumo ir gali atrodyti it smulkiai susigarbanoję (nutriušę).

Paprasčiausias būdas sumažinti neigiamą karščio poveikį – sumažinti formavimo įrankio karščio nuostatą.

B. Ashley akcentuoja nuo karščio saugančių priemonių naudojimo svarbą. Tos priemonės, kaip teigia stilistė, sukuria apsauginį barjerą tarp įkaitusio įrankio ir plaukų, be to, padeda išlaikyti plaukus sudrėkintus, elastingus, suteikia jiems žvilgesio.

3. Dėl saulės poveikio atsirandantys pažeidimai

Saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai kenkia ne tik odai, bet ir plaukams: jie pažeidžia kutikulę ir su laiku ją išsausina. Šio tipo pažeidimai gali būti net labai ryškūs, jei be galvos apdangalo ir nepanaudojus jokios apsauginės priemonės daug laiko praleidžiama saulėje. Saulės sukeliami pažeidimai – tai pakitusi (nušviesėjusi) spalva (dėl oksidacijos), išsausėję plaukų galiukai ir bendras plaukų išplonėjimas.

Pasak B. Vasconcelos, po šio tipo pažeidimo plaukai atsigauna sunkiausiai, todėl daugiausia dėmesio reikia skirti prevencijai.

„Darykite viską, kad užkirstumėte kelią galiukų skilinėjimui ir plaukų lūžinėjimui. Rekomenduoju naudoti priemones, teikiančias apsaugą nuo ultravioletinių spindulių“, – sako stilistas.

4. Mechaniniai pažeidimai

Mechaninių pažeidimų įvysta tada, kai plaukai agresyviai arba netinkamai šukuojami, stipriai supinami, pernelyg įtempiami. Šio tipo pažeidimų požymiai – plaukų šakojimasis ir masinis lūžinėjimas.

Šios problemos sprendimas turėtų atrodyti akivaizdus: tiesiog reikėtų vengti šukuosenų, kurias realizuojant plaukai pernelyg įtempiami, be to, šukuojant plaukų netampyti ir jokiu būdu nešukuoti šlapių plaukų. Jei plaukai lengvai susivelia, raskite būdą, kaip juos iššukuoti minimaliai žalojant. Galbūt vertėtų naudoti plaukų slydimą gerinantį, taigi, ir šukavimą lengvinantį kremą arba aliejų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją