Apie dažniausiai pasitaikančius mitus, kurie trukdo ne tik pradėti sportuoti, bet ir treniruojantis siekti realių rezultatų, pasakoja sporto treneris Andžej Gunevič.

Sportas – lengvas užsiėmimas su greitais rezultatais. Tai – bene dažniausiai girdimas mitas. Pasak A. Gunevič, sportas, jei tik žmogus juo užsiima sąžiningai, nėra jau toks lengvas užsiėmimas. Pradėjus intensyvias treniruotes, neretai reikia subalansuoti mitybą arba net keisti valgymo įpročius, sureguliuoti dienos režimą.

„Žinoma, kaip ir bet kurioje veikloje, taip ir sporte, galime pasiekti labai greitų rezultatų, tačiau visada bus antroji medalio pusė. Kokybės klausimas arba sporto atveju sveikata. Juk niekas nenori „prisisportavęs“ vėliau gydytis“, – sako A. Gunevič.

Pokyčiai – jau po kelių savaičių. Anaiptol. Jei sportuojama reguliariai, pirmieji pokyčiai pradės ryškėti ne po savaitės ar dviejų, o po 2–3 mėnesių. Todėl svarbu nenuleisti rankų anksčiau laiko ir ugdyti kantrybę.

„Po pirmojo mėnesio sportuojantis žmogus jausis lengviau. Po antrojo mėnesio, žiūrėk, jau ir kelnės, kurių prieš kelis mėnesius net neužsisegdavai, taps laisvesnės, o pats fiziškai jausiesi stipresnis. O po trečio mėnesio pokyčius pastebės ir aplinkiniai“, – teigia A. Gunevič.

Realūs rezultatai – tik sportuojant individualiai. Pasak specialisto, jeigu žmogus tvirtai nusprendė sportuoti, nėra svarbu, ar tą jis darys individualiai ar būryje bendraminčių. Tačiau grupinės treniruotės turi keletą privalumų.

„Per savo karjerą mačiau ne vieną asmenį, kuris pasiekė rezultatų sportuodamas būtent grupėse. Juk įtakos turi ir bendra energetika bei gera nuotaika, kuri gimsta treniruojantis su kitais, judant tuo pačiu ritmu“, – sako treneris.

Kuo daugiau laiko sporto salėje, tuo geriau. Netiesa. Norint pasiekti užsibrėžtų tikslų, didžiausios įtakos turi ne salėje praleistos valandos, o jų kokybė. Per pusvalandį arba 50 minučių trunkančias aukšto intensyvumo treniruotes galima nuveikti kur kas daugiau nei dvi valandas „malantis“ treniruoklių salėje.

Jei sportuoti, tai tik ryte. Nors daugiausiai energijos ir turime pirmoje dienos pusėje, tačiau sportas ryte nėra nerašyta taisyklė. Sportuoti galima ir per pietų pertrauką, ypač jei žmogus pasirenka aukšto arba vidutinio intensyvumo trumpas treniruotes – kikboksą, zumbą ar TRX diržus.

Be papildų – nė žingsnio. Taip manyti – klaidinga. Jei žmogus nori auginti ir formuoti raumenyną, įvairūs baltymų papildai padeda subalansuoti mitybą, tačiau jie jokiu būdu neturėtų tapti maisto pakaitalu.

Jei neturi užsibrėžto tikslo, geriau net neik į sporto klubą. A. Gunevič teigimu, dabartinė industrija suformavo požiūrį, kad sporto klubas yra vieta, kurioje žmonės pumpuojasi raumenis, meta svorį arba įnirtingai siekia aukštumų.

„Kad ateitum į treniruoklių salę, nebūtina turėti toli į ateitį siekiančių tikslų, nebūtina savęs įsprausti į griežtą treniruočių programą. Dažnai pamirštame, kad sportas gali tapti galimybe tiesiog atsipalaiduoti, atsitraukti nuo kompiuterio, prie kurio praleidžiame per daug laiko, pamiršti dienos rūpesčius“, – teigia sporto treneris.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją