Kasmet ji atliekama 1,6 mln. žmonių ir šis skaičius auga. Daugiausiai šių operacijų atliekama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tad kyla klausimas, galbūt toks populiarumas susiję su vakarų pasaulį kamuojančia antsvorio problema?

„Iškart noriu pasakyti, kad riebalų šalinimo operacija nėra kovos su antsvoriu įrankis. Klaidinga būtų tikėtis, kad sveriant 100 kilogramų dalį antsvorio jums tiesiog pašalins operacijos metu“, – sako SV plastinės chirurgijos centro gydytojas ekspertas dr. Ernest Zacharevskij.

Atvirkščiai. Pasak plastikos chirurgo, jeigu jūsų kūno masės indeksas 30 ir aukštesnis, prieš operaciją teks visų pirma numesti papildomus kilogramus.

Dailinamos kūno linijos

„Tai estetinė, grožio procedūra skirta normalų kūno masės indeksą turintiems žmonėms, kurie nori pakoreguoti kūno kontūrą. Operacijos metu pašalinama vos 200–2000 mililitrų riebalinio sluoksnio“, - pastebi dr. E. Zacharevskij.

Poodiniai riebalai nusiurbiami nuo tų vietų, kuriose jų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Moterims dažniausiai riebalai kaupiasi pilvo, juosmens, klubo, šlaunų, kelių ar žastų srityse. Vyrams – ant pilvo, juosmens, pagurklio.

Daugeliu atveju mūsų kūnas praranda formas dėl gyvenimo būdo, tačiau taip yra ne visada.

„Lemia daugybė faktorių. Tame tarpe ir genetika, – sako daktaras. – Tam tikram pacientų kontingentui galimai dėl genetikos diagnozuojamas padidėjęs skruostų riebalų kiekis. Kitiems formuojasi pagurklis, nors žmogus lieknas.“

Vis dėlto, populiariausios kompleksinės riebalų šalinimo operacijos, kai vienu metu liposakcija atliekama pilvo, juosmens, dubens bei kojų srityse.

Liposkulptūra – natūralus būdas koreguoti formas

Ar žinojote, kad kūno formas galima padailinti ne tik nusiurbiant riebalus, bet ir juos persodinant? Pavyzdžiui, krūtų išvaizdą koreguoti galima ne tik didinant jas implantais, bet ir naudojant pačios pacientės riebalus.

„Tokia procedūra yra minimaliai invazinė. Pasiekiamas subtilus, ypač natūraliai atrodantis rezultatas. Be to, vienos operacijos metu atliekamos dvi procedūros: krūtų didinimas riebalais ir riebalų nusiurbimas“, - liposkulptūros privalumus vardina dr. E. Zacharevskij.

Veido liposkulptūra skirta patobulinti ar atstatyti veido kontūrus bei užpildyti prarastą minkštųjų audinių tūrį. Dažniausiai koreguojamos smakro, skruostų, antakių, centrinės veido dalies ir smilkinių zonos.

Riebalų pagalba atliekamas lūpų lipofilingas. Riebalų persodinimas naudojamas ir norint padidinti sėdmenis. Ši procedūra pasaulyje žinoma kaip braziliškas sėdmenų pakėlimas.

„Liposkuptūra – viena saugiausių procedūrų, nes operacijos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės. Po tokios operacijos gaunamas itin natūralus estetinis rezultatas.“

Riebalinis audinys pašalinamas iš ten, kur jo per daug (sėdmenų, šlaunų, nugaros) ir persodinamas ten, kur reikia linijų korekcijos (į krūtis, sėdmenis, veido raukšles). Pavyzdžiui, vienu metu į krūtį suleidžiama nuo 100 iki 300 ml, į sėdmenis – 200–600 ml, į veido raukšles – 10–20 ml riebalinio audinio.

„Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio. Taigi, dažnai riebalų nusiurbimas ir persodinimas atliekami vienu metu. Tai gana sudėtingos, kompleksinės operacijos“, - pasakoja dr. E. Zacharevskij.

Naujos technologijos – naujos galimybės

Anksčiau kompleksinės riebalų nusiurbimo operacijos trukdavo 5-6 valandas. Dar ilgiau užtrunka, jeigu tuo pačiu metu atliekamas ir riebalų persodinimas.

„Tai nemenkas iššūkis organizmui, – pastebi plastikos chirurgas. – Tačiau technologijos tobulėja ir, pavyzdžiui, mes klinikoje operacijos laiką sumažinome bene per pusę. O tai visų pirma trumpesnė narkozė pacientui, lengvesnis ir mažiau skausmingas gijimas bei gerokai trumpesnis reabilitacijos laikotarpis.“

Yra kelios riebalų nusiurbimo operacijos metu naudojamos technologijos. Tradiciškai pertekliniam audinio pašalinimui naudojami tuščiaviduriai vamzdeliai, sujungti su siurbliu. Siekiant didesnio efektyvumo papildomai riebalai operacijos metu tirpdomi naudojant lazerį, ultragarsą.

Paklaustas, ar siekiant atsikratyti riebalų sankaupų probleminėse vietose visada būtina operacija, SV plastinės chirurgijos centro gydytojas sako, jog yra ir neinvazinių procedūrų. Jos efektyvios kovojant su paviršinėmis riebalų sankaupomis, celiulitu.

„Tai visų pirma ultragarsinis riebalų tirpdymas kavitacijos aparatu. Siekiant geresnio rezultato, jis rekomenduojamas ir po riebalų nusiurbimo operacijos. Kaip ir masažai, limfodrenažo procedūros“, - vardina ekspertas.

Beje, riebalų nusiurbimo ar persodinimo operacijas rekomenduojama atlikti pasibaigus vasarai arba gerokai iki jai prasidedant.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją