Plaukų priežiūros ekspertė Renata Rumbinė papasakojo, kaip tinkamai naudoti kaukes, kad jos duotų realios naudos.
Kas yra plaukų kaukė ir kam ji reikalinga
„Plaukų kaukė savo tekstūra panaši į plaukų kondicionierių, tik jos poveikis gerokai stipresnis, o paskirtis gilesnė, skvarbesnė ir daug platesnė nei kondicionieriaus ar šampūno. Sudėtyje yra aliejų, sviestų, proteinų ir kitų naudingų maitinamųjų medžiagų, tad reguliarus plaukų kaukės naudojimas padeda spręsti įvairias plaukų problemas“, – teigia Renata.
Plaukų kaukė gali pagerinti plaukų išvaizdą net po cheminių prietaisų naudojimo, stilizavimo, žalingų aplinkos veiksnių ar kt. Tinkamai naudojant geros kokybės kaukes plaukai tampa švelnūs, blizga ir yra apsaugoti nuo tolesnės žalos, rašoma pranešime spaudai.
Kuo plaukų kaukės skiriasi viena nuo kitos
Jos skiriasi sudėtimi ir funkcijomis:
- atstatančios plaukų struktūrą;
- kaukės garbanotiems plaukams;
- ploniems plaukams;
- šviesiems ar tamsiems;
- tausojančios plaukų spalvą,
- maitinančios;
- glotninančios;
- dažytiems plaukams;
- suteikiančios apimtiems;
- t. t.
Kaip išsirinkti
Kiekviena moteris trokšta turėti blizgančius ir sveikus plaukus, tačiau netinkamas priemonių pasirinkimas ar netaisyklingas jų naudojimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Pasak Renatos, tai tarsi vaistų vartojimas ne pagal paskirtį.
Labai svarbu žinoti, kokios plaukų priežiūros priemonės reikalingos būtent jūsų plaukams. Juk kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam. Viena iš veiksmingiausių plaukų priežiūros priemonių – plaukų kaukė. Ją renkantis pirmiausia reikėtų įvertinti plaukų būklę – jie riebūs, sausi ar normalūs. Mūsų lietuvaitės dažnai kankinasi dėl pernelyg sausų plaukų. Kaukę lengviau išsirinkti, kai ant jos nurodyta, kokiai galvos odai ji tinka ir kokias plaukų problemas padės spręsti.
Sausus plaukus reikia drėkinti ir maitinti. Jei norite palaikyti sveiką jų būklę ar atstatyti struktūrą, rinkitės maitinamąją kaukę.
Rinkoje galima rasti daugybę variantų, tačiau svarbiausi atrankos kriterijai yra šie:
- sudėtis (natūrali, sintetiniai priedai, kt.);
- sudėties paskirtis ir jos veikimo spektras (tik garbanotiems, silpniems, ploniems ir sausiems ar pan.);
- kaina (brangi kaukė ne visada kokybiška, todėl skaitykite sudėtį);
- vartojimo rekomendacijos ir jūsų laiko galimybės;
- alerginės reakcijos. Jei netoleruojate vienokių ar kitokių ingredientų, būtinai skaitykite sudėtį.
Kaip tinkamai naudoti
Atsižvelgiant į šių dienų gyvenimo būdą, stresą, mitybą ir kitus faktorius, kaukę naudoti tik kartą per mėnesį ar savaitę ir ant plaukų laikyti 3–8 minutes tikrai nepakanka, nors dauguma gamintojų nurodo būtent taip.
„Nuolat domiuosi naujovėmis ir iš darbo su klientėmis patirties drąsiai rekomenduoju plaukų kaukes naudoti bent du kartus per savaitę ir jas laikyti 15–20 minučių. Tai ypač svarbu toms moterims, kurios susiduria su stipriu plaukų išsausėjimu, lūžinėjimu ir tikrai prasta plaukų būkle. Normaliems plaukams skirtas kaukes reikėtų laikyti bent 15 minučių ir procedūrą kartoti nors kartą per savaitę. Deja, bet 1–5 minutės nesuteiks norimos naudos, tik suminkštins plaukus ir, švelniai tariant, gadinsite gerą produktą, sakydami, kad jis jums neveikia“, – tikina Renata Rumbinė.
Kaukės naudojimo eiga:
- Išsiplaukite galvą šampūnu du kartus.
- Nusausinkite plaukus rankšluosčiu, kad nevarvėtų vanduo nuo plaukų.
- Jei jūsų plaukai linkę sausėti, pradėkite tepti nuo galvos odos ir braukite galiukų link. Įtrynę kaukę į plaukų galiukus, galite grįžti atgal ir švelniai įtrinti galvos odą.
- Jei kaukę naudojate pleiskanoms gydyti, iš pradžių pradėkite nuo galvos odos.
- Jei plaukai riebūs, pradėkite nuo plaukų vidurio ir tepkite kaukę link galiukų.
- Užtepę perbraukite plaukus plačiomis šukomis, kad kaukė tolygiai pasiskirstytų.
- Uždenkite plaukus dušo kepuraite arba polietileno plėvele. Tada apvyniokite galvą rankšluosčiu. Taip palaikysite šilumą, leidžiančią ingredientams lengviau įsigerti į plaukus, ir kaukė nevarvės.
- Palikite kaukę 15–30 minučių. Priklausomai nuo ingredientų. Kai kurias kaukes galima palikti kelioms valandoms ar net per naktį.
- Kruopščiai nuplaukite drungnu arba vėsiu vandeniu, tik venkite karšto. Vėsesnis vanduo užsandarina plaukų folikulus ir padeda išlaikyti daugiau drėgmės.
- Gali prireikti dviejų ar daugiau skalavimų kaukės likučiams pašalinti. Plaukus sausinkite džiovintuvu arba leiskite išdžiūti natūraliai.
- Sausiems, slenkantiems ar pažeistiems plaukams kaukę galima naudoti 2-3 kartus per savaitę.
- Riebiems ir šiek tiek linkusiems riebaluotis plaukams rekomenduojama tą daryti kartą per porą savaičių.
Kaip pasigaminti plaukų kaukę namuose?
Plaukų priežiūros ekspertė nerekomenduoja patiems gaminti kaukių namuose dėl svarbios priežasties. Dažnai moterys, naudodamos įvairius aliejus, nesubalansuoja reikiamos sudėties ir ji nesuteikia tiek naudos kaip profesionaliais tyrimais sukurtas gaminys.
Ar galima naudoti kaukę, jei plaukai dažyti?
Jeigu jūsų plaukai dažyti, kaukes ne tik rekomenduojama, bet ir privaloma naudoti. Tokiems plaukams reikia ypatingos priežiūros.
Renata dažytiems plaukams pataria rinktis priemones, kurių sudėtyje yra ekstraktų ir aminorūgščių. Šie ingredientai tausoja plaukų spalvą ir atstato jų struktūrą.
Ar plaukų kaukes naudoja tik moterys?
Dažniausiai taip. Tačiau ir kai kurie vyrai naudoja. Ypač tie, kurių plaukai ilgesni ir kuriuos būtina prižiūrėti, kaip ir moterims.