Haliurono rūgštis būtina odai


Hialuronas tai – skaidri, lipni, natūraliai organizme gaminama medžiaga. Tai vienas svarbiausių mūsų organizmo komponentų. Ji randama beveik visuose organuose: kauluose, jungiamuosiuose audiniuose, kraujyje, sąnariuose, akyse ir, žinoma, odoje. Net 50 proc. organizme esančio hialurono yra būtent odoje.

„Pagrindinė hialurono rūgšties funkcija – vandens sulaikymas, kad kūno audiniai būtų gerai sutepti ir drėgni. Hialurono rūgšties molekulės pritraukia kelis šimtus kartų daugiau vandens kiekio nei sveria pačios. Taigi hialurono rūgštis yra labai galinga drėkinamoji priemonė. Jos kiekis labai svarbus ne tik mūsų odai, bet ir akims, sąnariams“, – teigė R. Balčiūnienė.

Hialurono rūgštis vadinama natūraliu drėkikliu, neatsiejama nuo sveikatos bei jaunystės. Anot R. Balčiūnienės, jos dėka oda išlaiko stangrumą, sąnariai – lankstumą, akys – drėgmę. Kuo daugiau organizme yra hialurono rūgšties, tuo mūsų oda gražesnė. Hialurono rūgšties molekulė, surišdama vandenį, skatina elastino ir kolageno sintezę, apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir padeda atrodyti jaunai.

„Žmogus gimsta su dideliu kiekiu hialurono, todėl kūdikių oda yra itin graži ir putli. Hialurono rūgštis labai svarbi audinių regeneracijai, sąnariams. Sveiko sąnario skystyje natūraliai gaminasi hialurono rūgštis, nuo kurios priklauso sąnarių elastingumas. Hialurono rūgštis sutepa sąnarį ir leidžia be skausmo judėti. Nuo 25-erių metų hialurono rūgšties gamyba žmogaus organizme sulėtėja. Sulaukus 40 metų, hialurono rūgšties nykimo procesas pagreitėja labai stipriai, o pasiekus 50 metų, hialurono rūgšties kiekis žmogaus kūne tampa du kartus mažesnis nei jaunystėje“, – vardijo specialistė.

Haliurono rūgštis – nuo raukšlių


Mažėjant hialurono kiekiui organizme, keičiasi odos turgoras (apimtis ir lygumas), formuojasi raukšlės ir, žinoma, jaučiamas odos sausumas. Norint išsaugoti haliurono rūgšties atsargas organizme,reiktų saugotis saulės spindulių, vengti alkoholio, tabako, streso. Gerai išsimiegoti ir gyventi sveikai, galima naudoti ir papildus su hialurono rūgštimi.

Grožio injekcijos

„Labai svarbu įvertinti priemonių kokybę ir, ar tai žemos, ar aukštos molekulinės masės hialuronas. Aukštos molekulinės masės hialurono rūgštis pritraukia vandenį ir akimirksniu pagerina odos drėkinimą. Žemos molekulinės masės hialurono rūgštis pasižymi didesniu skvarbumu, drėkina epidermį ir dermą, stimuliuoja fibroblastus bei hialurono rūgšties gamybą odoje. Norint dar intensyvesnio poveikio, reiktų ieškoti boosterio. Jie veikia dar efektyviau nei serumai. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į pakuotę, kad hialuronas būtų ingredientų sąrašo pradžioje“, – paaiškino R. Balčiūnienė.

Anot specialistės, reikia naudoti ir serumą, ir kremą. Serumo molekulė yra mažesnė, todėl skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius, o kremas veikia daugiau paviršiuje. Todėl rekomenduoju naudoti abu. Kremas ir serumas yra kasdieninė priežiūra. O injekcijos – gilesnis odos drėkinimas. Mezoterapija (sudėtyje yra skirtingos koncentracijos hialurono ir kitos aktyvios medžiagos) – 5 procedūrų kursas. 3 atliekamos kas 2 sav, o 4 ir 5 – kas mėnesį. Biorevitalizacija (skirtingos koncentracijos haliurono) – optimalus variantas – 3 procedūros kas mėnesį. Redermalizacija (haliurono ir gintaro rūgščių kombinacija) – haliurono koncentracija skirtinga, o gintaro rūgšties 1,6 proc. Idealus variantas 3-4 procedūros kas 2 sav. Injekcijas gali daryti tik gydytojai, įstaigose, turinčiose medicininę paskirtį.

Vitaminas C veidui naudingas


Nors žmogus neabejotinai suvartoja vitamino C su maistu, nėra garantijų, kad oda jo tikrai gauna. Aprūpinti odą vitaminu C galite greičiausiu būdu – tepdami serumus ir kremus su šiuo vitaminu, rašoma tinklalapyje healthline.com.

Serumai su vitaminu C tinka daugumai odos tipų. Vitaminas C – saugus produktas. Dauguma žmonių gali be baimės ilgą laikotarpį naudoti serumus su vitaminu C ir nepajusti jokių nemalonių šalutinių poveikių. Vitaminą C saugu naudoti ir su kitokiomis odos priežiūros priemonėmis – įvairiomis rūgštimis, retinoliu, kremais su SPF filtrais.

Hialurono injekcija

Magnio askorbilo fosfatas yra stabili vitamino C forma, naudojama odos priežiūros priemonių gamybai. Ši medžiaga turi stiprų drėkinamąjį poveikį. Ji stabdo transepiderminį vandens netekimą ir padeda odai išlaikyti drėgmę.

Vitaminas C šviesina pigmentines dėmes, suteikia odai gaivesnį, skaistesnį atspalvį, jaunatviško švytėjimo. Taip pat vitaminas C gelbėja nuo įvairios kilmės odos uždegimų, švelnina raudonumą ir lygina odos atspalvį. Hiperpigmentacija (dėmės nuo saulės, senatvinės dėmės, melazma) atsiranda, kai tam tikrose odos vietose gaminasi melanino perteklius. Dėmių gali likti sugijus aknės bėrimams. Tyrimų duomenimis, vitaminas C stabdo melanino gamybą, šviesina tamsias dėmes, vienodina veido spalvą. Serumai su vitaminu C prisotina paakių zoną drėgmės, stangrina, todėl išsilygina smulkios raukšlelės. Teigiama, kad vitaminas C ne tik malšina raudonį, bet ir šviesina patamsėjusius paakius.

Su metais organizmas gamina vis mažiau baltymo kolageno, todėl oda suglemba, atsiranda raukšlių. Kolagenas didžiąja dalimi užtikrina odos elastingumą, stangrumą. Kai kolageno sumažėja, oda ima glebti. Vitamino C serumai skatina kolageno gamybą, todėl turi stangrinamąjį poveikį odai.

Vitaminas C veidui gydo


Saulės žalą sukelia laisvųjų radikalų molekulės. Tai atomai, kurių apvalkale trūksta vieno elektrono. Laisvieji radikalai ieško atomo, prie kurio galėtų prisiklijuoti ir pasisavinti elektroną – būtent todėl odai daroma didelė žala. Vitamine C gausu antioksidantų. Antioksidantai saugo sveikas odos ląsteles, perduoda laisviesiems radikalams elektroną ir juos neutralizuoja. Vitaminas C skatina ląsteles atsinaujinti, todėl greičiau gyja nudegimai saulėje. Savaime suprantama, vitaminas C spartina ir kitokių žaizdelių gijimą, mažina uždegimo, infekcijų riziką, taip pat ir randelių atsiradimo riziką.

Mažai tikėtina, kad oda sudirgtų nuo vitamino C, vis tik pirmiausia užtepkite serumo ant vidinės riešo pusės. Tik tokiu būdu galėsite patikrinti, kaip oda reaguos į serumą. Jeigu oda labai jautri, jums greičiausiai netiks produktai su L-askorbo rūgštimi. Produktai su magnio askorbilo fosfatu turėtų mažiau dirginti odą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją